Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy

Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy fot. FC Barcelona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FC Barcelona

Robert Lewandowski w wideo przygotowanym przez Barcelonę wybrał swoje cztery ulubione legendy piłkarskie.

Grając w Borussii Dortmund i Bayernie Monachium, Robert Lewandowski miał styczność z wieloma gwiazdami światowego formatu. Inne obserwował jako młody zawodnik. W materiale wideo polski napastnik został poproszony o wymienienie legend futbolu, które najbardziej ceni, z podziałem na pozycje, na których grały.

Kogo wybrał Lewandowski?

- Na początek mój ulubiony bramkarz. Jest nim Fabien Barthez. Pamiętam, jak występował dla Francji, wygrał Mistrzostwa Świata. Był znakomity na linii. Jego styl był niesamowity.

- W obronie postawię na Carlesa Puyola. Był liderem. Szefem linii obrony. Zawsze był gotowy do gry i walki. Cechowało go wielkie serce. Bardzo trudno się przeciwko niemu grało.

- Jeśli chodzi o pomoc, wybieram Bastiana Schweinsteigera. Oczywiście go znam, graliśmy razem. Też był wspaniały i triumfował w Mistrzostwach Świata. To zawodnik, który od pierwszej do ostatniej minuty dawał z siebie wszystko.

- Z przodu stawiam na Thierry'ego Henry'ego. Był moim idolem, gdy byłem młodym chłopakiem. Często go oglądałem - to, jak gra i jakie ma umiejętności. Oto moja czwórka - uargumentował swój wybór Lewandowski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce... Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy