Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy

Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy fot. FC Barcelona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FC Barcelona

Robert Lewandowski w wideo przygotowanym przez Barcelonę wybrał swoje cztery ulubione legendy piłkarskie.

Grając w Borussii Dortmund i Bayernie Monachium, Robert Lewandowski miał styczność z wieloma gwiazdami światowego formatu. Inne obserwował jako młody zawodnik. W materiale wideo polski napastnik został poproszony o wymienienie legend futbolu, które najbardziej ceni, z podziałem na pozycje, na których grały.

Kogo wybrał Lewandowski?

- Na początek mój ulubiony bramkarz. Jest nim Fabien Barthez. Pamiętam, jak występował dla Francji, wygrał Mistrzostwa Świata. Był znakomity na linii. Jego styl był niesamowity.

- W obronie postawię na Carlesa Puyola. Był liderem. Szefem linii obrony. Zawsze był gotowy do gry i walki. Cechowało go wielkie serce. Bardzo trudno się przeciwko niemu grało.

- Jeśli chodzi o pomoc, wybieram Bastiana Schweinsteigera. Oczywiście go znam, graliśmy razem. Też był wspaniały i triumfował w Mistrzostwach Świata. To zawodnik, który od pierwszej do ostatniej minuty dawał z siebie wszystko.

- Z przodu stawiam na Thierry'ego Henry'ego. Był moim idolem, gdy byłem młodym chłopakiem. Często go oglądałem - to, jak gra i jakie ma umiejętności. Oto moja czwórka - uargumentował swój wybór Lewandowski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków Robin Gosens dogadany z nowym klubem. Wielki powrót coraz bardziej prawdopodobny Robin Gosens dogadany z nowym klubem. Wielki powrót coraz bardziej prawdopodobny Sevilla zaskoczyła. Jesús Navas z dożywotnim kontraktem [OFICJALNIE] Sevilla zaskoczyła. Jesús Navas z dożywotnim kontraktem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy