Rüdiger zmieni klub wewnątrz Premier League? Byłby to pierwszy taki transfer od 2009 roku

Rüdiger zmieni klub wewnątrz Premier League? Byłby to pierwszy taki transfer od 2009 roku fot. Anton_Ivanov Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports | Nicolò Schira

Chelsea wciąż nie zdecydowała, co zrobić z Antonio Rüdigerem, który w tej chwili jest dopiero piąty w hierarchii środkowym defensorów u Franka Lamparda. O Niemca walczy Paris Saint-Germain, a teraz do Francuzów dołączył również Tottenham Hotspur.

José Mourinho już w poprzednim sezonie nie ukrywał, że przydałby mu się nowy stoper w zespole. Tymczasem „Koguty” nie dość, że nikogo nie pozyskały na tę pozycję, to na dodatek straciły Jana Vertonghena.

Teraz, kiedy udało się już wzmocnić m.in. środek pola i boki obrony, „The Special One” ponownie celuje w angaż środkowego defensora. Według stacji Sky Sports na radary portugalskiego menedżera trafił Antonio Rüdiger.

Ma to związek z wysoką wyceną Milana Škriniara przez Inter Mediolan. Włosi, jak informuje z kolei Nicolò Schira, żądają za Słowaka 50 milionów euro podstawy plus bonusy. Tymczasem wiele wskazuje na to, że wspomniany Niemiec byłby do wyjęcia na podstawie wypożyczenia.

Jak podkreślono, Chelsea odmówiła komentarza w tej sprawie. Musimy jednak pamiętać o nie najlepszych relacjach obu klubów, które po raz ostatni zrobiły razem interes w 2009 roku, gdy Carlo Cudicini opuścił Stamford Bridge i udał się na przeprowadzkę do Tottenhamu Hotspur. Gdyby zatem udało się dobić targu, byłaby to pierwsza tego typu operacja od ponad 11 lat.

Rüdigerowi bardzo zależy na regularnych występach, zważywszy na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy, tymczasem w bieżącej kampanii nie otrzymał on jeszcze ani jednej szansy od Franka Lamparda. Biorąc to pod uwagę, o jego zakontraktowaniu pomyślało Paris Saint-Germain.

Sezon 2019/2020 32-krotny reprezentant Niemiec kończył z dorobkiem 28 spotkań i dwóch trafień.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Krychowiak był bliski hitowego transferu przez konflikt z trenerem?! Temat może wrócić zimą Krychowiak był bliski hitowego transferu przez konflikt z trenerem?! Temat może wrócić zimą Grosicki szczerze po transferowym zamieszaniu: Nie chciałem odchodzić z West Bromwich Albion Grosicki szczerze po transferowym zamieszaniu: Nie chciałem odchodzić z West Bromwich Albion Puchacz po spotkaniu z Rangersami: To nie była drużyna takich kozaków Puchacz po spotkaniu z Rangersami: To nie była drużyna takich kozaków Bardzo pracowity dzień dla piłkarzy Angers. El Melali skazany za publiczną masturbację Bardzo pracowity dzień dla piłkarzy Angers. El Melali skazany za publiczną masturbację Liverpool i Manchester United chcą włączyć się do rywalizacji o talent z Ajaksu Liverpool i Manchester United chcą włączyć się do rywalizacji o talent z Ajaksu OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy