Schalke zrobiło miejsce dla Huntelaara. OFICJALNE: Kutucu w Eredivisie

Schalke zrobiło miejsce dla Huntelaara. OFICJALNE: Kutucu w Eredivisie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Heracles Almelo

Ahmed Kutucu do końca sezonu będzie występował w barwach Heraclesu Almelo.

Turek w akademii młodzieżowej „Czeladników” przebywał już od 2011 roku, jednak dopiero w połowie sezonu 2018/2019 awansował do pierwszego zespołu. Od tego czasu grał regularnie, przy czym rzadko kiedy w podstawowym składzie.

W trwających rozgrywkach środkowy napastnik wystąpił w ośmiu spotkaniach i posłał jedno ostatnie podanie. Nie był zatem kluczowym graczem w ekipie, która na ten moment zamyka tabelę Bundesligi.

FC Schalke 04 za wszelką cenę chce utrzymać się na najwyższym szczeblu rozgrywek. W związku z tym sięgnęło po doświadczonych Seada Kolašinaca oraz Klaasa-Jana Huntelaara. Przybycie tego ostatniego było równoznaczne z odejściem któregoś z atakujących, a wybór ostatecznie padł na Ahmeda Kutucu.

20-latek najbliższe kilka miesięcy spędzi w Heraclesie Almelo. Przedstawiciel Eredivisie wypożyczył go bowiem do końca bieżącego sezonu, a w Holandii będzie on przywdziewał trykot z numerem 25.

Dwukrotny reprezentant Turcji jak dotąd w koszule ekipy z Zagłębia Ruhry uzbierał 52 występy okraszone sześcioma bramkami i czterema asystami. Jego umowa z niemieckim klubem obowiązuje do połowy 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Kamiński szykuje się do wolnego transferu. Może trafić do uznanego niemieckiego klubu Marcin Kamiński szykuje się do wolnego transferu. Może trafić do uznanego niemieckiego klubu Bayern Monachium: Ujawniono zarobki piłkarzy. Klub płaci im od 2,5 do 22 milionów euro rocznie Bayern Monachium: Ujawniono zarobki piłkarzy. Klub płaci im od 2,5 do 22 milionów euro rocznie CIES: Najbardziej doświadczone talenty urodzone po 2000 roku. Dwóch Polaków w zestawieniu CIES: Najbardziej doświadczone talenty urodzone po 2000 roku. Dwóch Polaków w zestawieniu FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy