Sergi Roberto rozważa przeprowadzkę już teraz

Sergi Roberto rozważa przeprowadzkę już teraz fot. FC Barcelona
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Toni Juanmartí [Sport]

Sergi Roberto rozważa przenosiny do Los Angeles Galaxy - poinformował Toni Juanmartí ze „Sportu”.

Sergi Roberto zmaga się obecnie z urazem uda, ale wkrótce powinien być zdolny do gry i zasilić zespół Xaviego. Wydaje się jednak, że szkoleniowiec nie jest jakoś szczególnie chętny, by w dalszej przyszłości korzystać z usług 30-latka.

Już wcześniej pojawiły się informacje sugerujące, że środkowy pomocnik, który może grać też na prawej obronie, opuści Camp Nou. Ostatecznie jednak do niczego wiążącego w tej sprawie nie dochodziło.

Kontrakt urodzonego w Reus zawodnika wygasa jednak 30 czerwca 2022 roku i na ten moment nie ma przesłanek, aby miał zostać przedłużony. Najbardziej realny wydawał się zatem wolny transfer latem.

Okazuje się jednak, że do transakcji może dojść już teraz, a tak przynajmniej twierdzi Toni Juanmartí. Zdaniem dziennikarza „Sportu” Sergi Roberto rozważa przenosiny do Major League Soccer.

Zainteresowanie nim przejawia ekipa Los Angeles Galaxy. Okno transferowe w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie nadal jest otwarte, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by Hiszpan zasilił ten zespół. Dla Barcelony byłaby to dobra wiadomość, bo to wiązałoby się z kolejnymi oszczędnościami.

Roberto rozegrał w tym sezonie łącznie 12 meczów, a jego dorobek to dwa gole i jedna asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy