Serie A: Jest werdykt w sprawie meczu Juventus - Napoli. Walkower, ale nie tylko [OFICJALNIE]

Serie A: Jest werdykt w sprawie meczu Juventus - Napoli. Walkower, ale nie tylko [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Serie A

Serie A oficjalnie przyznała Juventusowi trzy punkty za mecz z Napoli.

Juventus miał zagrać z Napoli 4 października, ale spotkanie się nie odbyło. Z uwagi na przypadki koronawirusa w zespole „Azzurri” dostali od lokalnych władz zakaz wyjazdu na mecz. Początkowo wydawało się, że hitowe starcie zostanie po prostu przełożone. Juventus dał jednak do zrozumienia, że będzie normalnie przygotowywał się do spotkania i czekał na stadionie na rywala.

Władze Serie A ostatecznie nie przełożyły meczu. Podstawą tej decyzji był protokół przygotowany przez UEFA, który nakazuje każdej z drużyn grę aż do momentu posiadania w kadrze 13 zdrowych zawodników. Przypadki koronawirusa w ekipie z Neapolu były tymczasem dwa. Chodziło o Piotra Zielińskiego oraz Elifa Ełmasa.

Dzisiaj Serie A potwierdziła przyznanie walkowera na korzyść Juventusu. Turyńczycy mogą dopisać sobie więc trzy punkty. To jednak nie wszystko. Na Napoli nałożono karę minus jednego „oczka” za niestawienie się na meczu.

Po trzech kolejkach ligowych Juventus ma na koncie siedem punktów. Napoli po nałożeniu kary - pięć.

AKTUALIZACJA: ANSA donosi, że Napoli będzie odwoływać się od tej decyzji.

OFICJALNIE: Piłkarz Juventusu zakażony koronawirusem. Cała drużyna w izolacji

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović spotkał się z selekcjonerem reprezentacji Szwecji Ibrahimović spotkał się z selekcjonerem reprezentacji Szwecji Liverpool rozpoczął negocjacje z piłkarzem Ajaksu Liverpool rozpoczął negocjacje z piłkarzem Ajaksu Lineker: Maradona? Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek tak radził sobie z piłką Lineker: Maradona? Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek tak radził sobie z piłką Bielsa: Klich może grać w najlepszych klubach świata. U mnie początkowo miał być środkowym obrońcą... Bielsa: Klich może grać w najlepszych klubach świata. U mnie początkowo miał być środkowym obrońcą... Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Kibice Napoli oddają hołd Maradonie. Wyjątkowe obrazki pod Stadio San Paolo [FOTO, WIDEO] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy