Skandal w Lidze Europy. Sędzia ucierpiał po wybuchu petardy! [WIDEO]

Skandal w Lidze Europy. Sędzia ucierpiał po wybuchu petardy! [WIDEO]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

W końcówce meczu rozgrywanego pomiędzy Universitateą Krajowa, a Budapest Honvéd działy się dantejskie sceny. Zawody przerwano aż na pół godziny, co było wynikiem uszczerbku na zdrowiu, jakiego doznał arbiter główny ogłuszony wybuchem petardy.

Rywalizacji obu ekip, podobnie jak przed tygodniem, towarzyszył zerowy dorobek bramkowy. W związku z tym Arnold Hunter, arbiter główny spotkania, zarządził dogrywkę.

Tuż przed jej końcem doszło do spięcia pomiędzy piłkarzami drużyn odpowiednio z Rumunii i Węgier, a wszystkiemu przyglądał się wspomniany Irlandczyk. Wówczas rozległ się huk, a rozjemca zawodów przykucnął na murawie, gdyż jak się okazało, obok niego wybuchła petarda rzucona z trybun. W efekcie mecz przerwano na około pół godziny, a Huntera z boiska zabrała karetka.

Ostatecznie postanowiono dokończyć zawody, lecz Irlandczyka w roli arbitra głównego zastąpił Jamie Robinson, arbiter techniczny. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy ekipy z Krajowej i tym samym awansowali do kolejnej rundy.

Ale na tym może nie być koniec. UEFA wkrótce powinna wydać werdykt. Nie można wykluczyć dyskwalifikacji gospodarzy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy