Sławomir Peszko o kontrowersyjnym filmiku Jacka Góralskiego

2024-05-21 17:51:48; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Sławomir Peszko o kontrowersyjnym filmiku Jacka Góralskiego Fot. Jacek Góralski [Instagram]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Gazeta Wyborcza | Sportowefakty.wp.pl

Sławomir Peszko w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” wypowiedział się na temat niedawnej sytuacji z Jackiem Góralskim i opublikowanym przez niego w sieci filmikiem.

Wieczysta Kraków z dorobkiem 75 punktów jest liderem czwartej grupy III ligi. Na trzy kolejki przed końcem sezonu jej przewaga nad drugą Siarką Tarnobrzeg wynosi 10 punktów. Ekipa z województwa małopolskiego już kilka dni temu mogła świętować upragniony awans do II ligi.

Przy tej okazji reprezentujący jej barwy Jacek Góralski opublikował na Instagram Stories pewien filmik, który wywołał bardzo duże poruszenie. Widać na nim, jak defensywny pomocnik jednym tchem pije z butelki z wódką. Nie zostało to dobrze przyjęte przez kibiców czy media.

„Dobra ta woda niegazowana” - napisał nieco później 31-latek, ale niewiele to zmieniło.

O całą sprawę został zapytany Sławomir Peszko. Były piłkarz Wieczystej obecnie jest jej trenerem.

- Nie szukałbym tutaj drugiego dna. Była to zwykła celebracja awansu. Nie będzie żadnej nagany ani reprymendy, bo to był czas wolny zawodnika, a każdy może robić w swoim życiu, co chce - powiedział szkoleniowiec w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” (cytat za: Sportowefakty.wp.pl).

- Kiedy w ubiegłym roku po wygraniu Ligi Mistrzów wszędzie publikowane były filmiki, na których Jack Grealish pije alkohol, wszyscy się śmiali. A w Polsce, jak zrobi się coś takiego, to od razu jest nagonka. Może ten filmik nie do końca był potrzebny, ale może Jacek chciał się po prostu trochę popisać - przyznał Peszko.

Dodał on, że w naszym kraju jest wiele osób, z których naprawdę nie warto brać przykładu, a Góralski swoją postawą na murawie często pokazuje, że może być wzorem.