Słodka „zemsta” piłkarza Lecha Poznań. To krzyczeli wcześniej kibice

2024-08-25 20:03:33; Aktualizacja: 1 godzina temu
Słodka „zemsta” piłkarza Lecha Poznań. To krzyczeli wcześniej kibice Fot. Pawel Jaskolka / Pressfocus
Mateusz Michałek Źródło: Monika Wantoła [Twitter]

Lech Poznań pokonał w niedzielnym spotkaniu Pogoń Szczecin na swoim stadionie 2:0. Bramki dla „Kolejorza” zdobyli Afonso Sousa oraz Ali Gholizadeh. Ten pierwszy niejako odpowiedział kibicom przyjezdnych za pewien okrzyk.

Afonso Sousa dał prowadzenie Lechowi Poznań w 54. minucie niedzielnego meczu Ekstraklasy. Portugalski ofensywny pomocnik wymienił się szybkimi podaniami z jednym z letnich nabytków „Kolejorza” Danielem Håkansem, wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera Pogoni Szczecin Valentina Cojocaru.

W drugiej połowie drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Ali Gholizadeh. 28-letni Irańczyk dostał piłkę, pokonał z nią samodzielnie pewien dystans i umieścił w siatce. To jego premierowe trafienie w polskiej lidze.

Pewne wydarzenie dotyczące pierwszego gola dla poznańskiej drużyny przedstawiła Monika Wantoła z Interia.pl. Po mającej miejsce jeszcze przed nim jednej z akcji Sousa leżał na murawie, dając do zrozumienia, że ucierpiał. Kibice drużyny gości z trybun zaczęli krzyczeć wtedy standardowe dla trybun polskich stadionów: „Zero litości, połamcie tym kur*** kości”.

Nieco później 24-latek otworzył wynik wzbudzającego duże emocje wśród fanów spotkania.

„Zemsta najlepiej smakuje na zimno, czy jak to szło? Piękna odpowiedź Sousy” - oceniła.

Piłkarz z Półwyspu Iberyjskiego zdobył bramkę w drugim kolejnym meczu. Wcześniej uczynił to w potyczce z Zagłębiem Lubin wygranej przez podopiecznych Nielsa Frederiksena 1:0.