Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania

Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania fot. daykung / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Sokratis Papastathopoulos zostanie nowym zawodnikiem Olympiakosu - poinformował Gianluca Di Marzio.

Doświadczony obrońca otrzymał jakiś czas temu zgodę ze strony władz Arsenalu na rozpoczęcie poszukiwań nowego pracodawcy. W międzyczasie doszedł do porozumienia z „Kanonierami” w kwestii przedwczesnego zakończenia współpracy, co miało mu w znaczącym stopniu ułatwić prowadzenie rozmów z zainteresowanymi nim klubami.

Spośród nich poważną chęć do pozyskania 32-letniego zawodnika wyrażały Genoa, Lazio, Betis oraz Sevilla.

Początkowo najbliżej zakontraktowania reprezentanta Grecji był pierwszy z wymienionych zespołów, w którym Sokratis Papastathopoulos występował już w latach 2008-2010.

Później na horyzoncie zaczęły pojawiać się inne propozycje między innymi z pozostałych wymienionych wyżej drużyn, ale i one zostały odrzucone przez środkowego obrońcę, ponieważ ten zdecydował się ostatecznie wrócić do rodzimego kraju, gdzie w przeciągu kilkunastu najbliższych godzin ma podpisać umowę z Olympiakosem.

Gianluca Di Marzio uważa, że środkowy obrońca doszedł do porozumienia z ekipą z Pireusu w sobotnie popołudnie i pomoże jej w trwających rozgrywkach utrzymać pozycję lidera w Superleague Ellada oraz zaprezentować się z dobrej strony w fazie pucharowej w Lidze Europy, gdzie aktualny mistrz Grecji zmierzy się z PSV w 1/16 finału.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy