Spadkowicz z Ekstraklasy niepewny przyszłości. „Pytanie, jak i czy w ogóle właściciel będzie jeszcze wspierał klub”

Spadkowicz z Ekstraklasy niepewny przyszłości. „Pytanie, jak i czy w ogóle właściciel będzie jeszcze wspierał klub” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Ekstraklasa po godzinach

Miedź Legnica już jakiś czas temu spadła z Ekstraklasy i nie wiadomo, jaka czeka ją przyszłość. Możliwe, że ze sponsorowania klubu zrezygnuje Andrzej Dadełło, o czym poinformował w programie „Ekstraklasa po godzinach” prezes Tomasz Brusiło.

Choć do zakończenia Ekstraklasy zostały jeszcze trzy kolejki, to już teraz wiadomo, że z ligą żegnają się Miedź Legnica oraz Lechia Gdańsk.

Od jakiegoś czasu mówiło się, że nie wiadomo, jak po degradacji poradzi sobie druga z tych drużyn. Niektóre media sugerowały nawet, że grozi jej spadek do czwartej ligi.

Ostatnie doniesienia sugerują jednak, że klub będzie sprzedany.

Poza „Biało-zielonymi” problem może mieć też Miedź Legnica. Prezes spadkowicza Tomasz Brusiło stwierdził w programie „Ekstraklasa po godzinach”, że nie wie, czy obecny właściciel Andrzej Dadełło nie zrezygnuje z inwestowania tego podmiotu.

- Przed nami kluczowe decyzje, czyli jak ten zespół ma wyglądać w kolejnym sezonie. Od tego też będzie zależało to, jaka ma wyglądać kadra pierwszego zespołu. Część graczy ma ważne kontrakty.

- Kluczowe decyzje przed nami i mowa tu o kwestiach właścicielskich i przyszłości Andrzeja Dadełło. On się określi, w jaki sposób będzie ten klub wspierał i czy w ogóle będzie go wspierał. To kluczowe pytanie - dodał.

Miedź Legnica zgromadziła w 31. kolejkach Ekstraklasy 22 punkty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy