Srna jednak w silniejszym klubie? Trwają rozmowy!

Srna jednak w silniejszym klubie? Trwają rozmowy! fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

Darijo Srna może związać się z Interem.

Wieloletnia przygoda Chorwata z Szachtarem Donieck dobiega powoli końca. Kontrakt, który wygasa 30 czerwca tego roku, nie zostanie przedłużony, a to pozwala zawodnikowi swobodnie szukać nowych wyzwać. Gracz nie zamierza już teraz zawieszać butów na kołku, a coraz więcej wskazuje, że następnym przystankiem w jego karierze będą Włochy.

Niedawno Srna był obecny na Półwyspie Apenińskim, gdzie prowadził rozmowy z Cagliari. Gianluca Di Marzio informował wtedy, że piłkarz jest bliski przenosin na Sardynię, ale teraz okazuje się, że pobyt w Italii był pretekstem do negocjacji również z innymi klubami. Wspomniany dziennikarz twierdzi, że prawy obrońca równie dobrze może spróbować swoich sił w silniejszym klubie.

Z okazji do prowadzenia rozmów skorzystał mediolański Inter. Działacze „Nerazzurrich” uznali, że doświadczenie zawodnika może się bardzo przydać w najbliższej kampanii, w której to ekipie z San Siro przyjdzie ponownie grać w Lidze Mistrzów. Dostępność Srny na rynku jest bardzo na rękę mediolańczykom, ponieważ operacja nie byłaby szczególnie kosztowna, a gracz mógłby zastąpić João Cancelo, który nie został wykupiony z Valencii.

Wątpliwości „Beneamaty” budzi jedynie potencjalna dyspozycja defensora. Srna ma już na karku 36 lat, a warto zaznaczyć, że w ostatnich miesiącach nie występował ze względu na zawieszenie. Obrońca został przyłapany na stosowaniu dopingu, a swój ostatni mecz zagrał 13 września w Lidze Mistrzów przeciwko Napoli. Kara obowiązuje do 22 sierpnia tego roku.

Inter chce się upewnić, że piłkarz wciąż może znosić trudy sezonu na najwyższym poziomie. Zawodnik przebywa obecnie w Kijowie, ale w ciągu kilku najbliższych dni rozmowy mają zostać wznowione i wtedy strony zdecydują czy będą dążyć do współpracy.

Srna opuszcza Szachtar po 15 sezonach. Na Ukrainę trafił w 2003 roku z Hajduka Split i od tamtej pory sukcesywnie zdobywał coraz lepszą opinię w klubie, stając się jego legendą. Łącznie rozegrał dla „Górników” ponad 530 spotkań. Z klubem sięgnął po 10 mistrzostw kraju, sześć Pucharów i osiem Superpucharów Ukrainy, a w 2009 roku wygrał wraz z kolegami z zespołu Puchar UEFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy