Srna z 20-tonowym darem dla ukraińskich dzieci!

Srna z 20-tonowym darem dla ukraińskich dzieci!
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: The Guardian

Kapitan Szachtara Donieck Darijo Srna przekazał 20 ton mandarynek w prezencie dla miejscowych dzieci.

Od kilku miesięcy na Ukrainie trwa konfilkt zbrojny z Rosją, który obejmuje również okolice Doniecka. Niespokojna sytuacja wewnętrzna wpływa również na gospodarkę. Urodzony w Chorwacji Srna, mając w pamięci czasy wojny o niepodległość z początku lat 90. i konflikty na Bałkanach, postanowił pomóc ukraińskim dzieciom.

W tym celu piłkarz Szachtara zakupił 20 ton mandarynek pochodzących z okolic jego rodzinnej miejscowości Metković. Jak poinformowała oficjalna strona klubu, owoce dotarły już na Ukrainę i zostały przekazane miejscowym dzieciom wraz z dołączoną do nich specjalną kartką z życzeniami.

Poprzez ten dar Srna chce odwdzięczyć się za wszelką pomoc i życzliwość, jaka spotkała go podczas pobytu w Doniecku. Chorwat występuje w Szachtarze nieprzerwanie od 2003 roku. 

- Wychowałem się w Chorwacji, więc sam przeszedłem przez okres, kiedy potrzebowałem pomocy. Donieck bardzo mi pomógł i dlatego ofiarowałem mały prezent jako wyraz mojej wdzięczności - powiedział kapitan Szachtara.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy