Stadion Narodowy zostanie przekształcony w szpital polowy

Stadion Narodowy zostanie przekształcony w szpital polowy fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wirtualna Polska

Na Stadionie Narodowym powstaje pierwszy szpital polowy mający przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem - poinformował Sylwester Ruszkiewicz z „Wirtualnej Polski”.

Z każdym dniem przybywa w naszym kraju osób zmagającą się z groźną infekcją i wymagających hospitalizacji, dlatego w poszczególnych stacjonarnych placówkach zdrowia zaczyna brakować wolnych łóżek dla chorych.

Z tego też powodu polski rząd postanowił przejść do kolejnego etapu przygotowanej przez siebie strategii do walki z koronawirusem i rozpoczyna prace nad uruchomieniem szpitali polowych.

Ruszkiewicz przekonuje, że pierwszy z nich zostanie uruchomiony na Stadionie Narodowym, gdzie w sobotę rozpoczęła się instalacja pierwszy łóżek pod ścisłym nadzorem szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Michała Dworczyka.

Początkowo na obiekcie przeznaczonym w dużej mierzy do rozgrywania spotkań z udziałem reprezentacji Polski ma znaleźć się 500 łóżek. Na późniejszym etapie będzie ich tam znacznie więcej w razie potrzeby.

W najbliższych dniach ma zapaść decyzja o budowie kolejnych szpitali polowych w pozostałych województwach. Nieoficjalnie mówi się, że następny zostanie utworzony w Małopolsce, gdzie poza Mazowszem występuje największy dzienny przyrost zakażonych koronawirusem.

Powstanie tymczasowej placówki zdrowia na Stadionie Narodowym oznacza, że „Biało-Czerwoni” nie będą mogli w najbliższym czasie rozgrywać na nim meczów.

Nie wiadomo, ile taka sytuacja potrwa, ale już wcześniej ustalono, że kadra swoje domowe listopadowe spotkania przeciwko Ukrainie (mecz towarzyski) i Holandii (Liga Narodów) zagra w Chorzowie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS] Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy