Strzeliła spod linii bocznej. Co za gol w Esktralidze! [WIDEO]

2024-09-14 16:38:01; Aktualizacja: 2 godziny temu
Strzeliła spod linii bocznej. Co za gol w Esktralidze! [WIDEO] Fot. TVP Sport
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: TVP Sport

W meczu Ekstraligi pomiędzy Pogonią Szczecin a GKS-em Katowice piękną bramkę strzeliła piłkarka „Dumy Pomorza”, Luana Zajmi.

Starcie w Ekstralidze pomiędzy Pogonią Szczecin a GKS-em Katowice z pewnością należało do tych hitowych. Piłkarki z Górnego Śląska przyjechały do rywala jako liderki z kompletem punktów. Pogoń również miała komplet „oczek”, jednak ekipa z Pomorza miała mecz mniej na koncie.

Choć w meczu padły cztery bramki, to GKS bardzo szybko ustawił sobie spotkanie. Już w 21. minucie drużyna przyjezdna prowadziła 3:0 po bramkach Nicoli Brzęczek, Marleny Hajduk i Kingi Kozak. W 56. minucie jednak gola dla „Dumy Pomorza” zdobyła 22-letnia Słowenka, Luana Zajmi.

Ekipa ze Szczecina w 56. minucie miała rzut wolny z bardzo dalekiej odległości od bramki, w dodatku piłka ustawiona była przy linii bocznej. Wydawałoby się, że można albo rozegrać piłkę na krótko albo dośrodkować w pole karne. Luana Zajmi, która była przy futbolówce zdecydowała się jednak na bezpośrednie uderzenie i efekt był znakomity. Bramkarka z Katowic dała się zaskoczyć.

GKS oczywiście umocnił się na pozycji lidera, choć jeśli swój mecz wygra Śląsk Wrocław, to zrówna się on punktami z „Gieksa”. Pogoń natomiast znajduje się na czwartej lokacie.