Symboliczna zmiana w meczu Senegalu. 15-letnie objawienie za Sadio Mané
2024-03-27 20:13:53; Aktualizacja: 10 miesięcy temuAmara Diouf zaliczył swój drugi występ w reprezentacji Senegalu podczas towarzyskiego meczu z Beninem na Stade de la Licorne we francuskim Amiens.
15-letni skrzydłowy pojawił się na boisku z ławki rezerwowych w 86. minucie, zastępując doświadczonego gracza Al-Nassr Sadio Mané, który wcześniej strzelił gola z rzutu karnego.
Sadio 🔁 Amara 🇸🇳🤩 pic.twitter.com/JKk3swSKM8
— 𝗝𝗼𝘂𝗲𝘂𝗿𝘀 𝗦𝗲́𝗻𝗲́𝗴𝗮𝗹𝗮𝗶𝘀 🇸🇳 (@JoueursSN) March 26, 2024
Spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Lwów Terangi” 1:0. Jeszcze w pierwszej połowie „jedenastki” dla Beninu nie wykorzystał napastnik Stade Brestois Steve Mounié.Popularne
Amara Diouf na co dzień gra w drużynie aktualnego mistrza Senegalu Génération Foot. Po osiągnięciu pełnoletniości w 2026 roku dołączy do francuskiego FC Metz.
Jako kapitan narodowej kadry U-17 triumfował podczas ubiegłorocznego Pucharu Narodów Afryki w tej kategorii wiekowej. Strzelił wówczas pięć goli, dzięki czemu sięgnął po tytuł króla strzelców turnieju.
Sześć miesięcy później brał udział w mistrzostwach świata do lat 17 w Indonezji, gdzie dwukrotnie trafił do siatki w grupowym meczu z Argentyną.
We wrześniu zeszłego roku został najmłodszym zawodnikiem w historii reprezentacji Senegalu, debiutując w spotkaniu z Rwandą w kwalifikacjach do Pucharu Narodów Afryki.
„Lwy Terangi” podczas marcowego zgrupowania oprócz Beninu pokonały także Gabon 3:0. W czerwcu zmierzą się z Demokratyczną Republiką Konga i Mauretanią w ramach eliminacji do mistrzostw świata.