Syn 102-krotnego reprezentanta Polski podpisał kontrakt z Legią Warszawa [OFICJALNIE]

2024-06-22 09:40:00; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Syn 102-krotnego reprezentanta Polski podpisał kontrakt z Legią Warszawa [OFICJALNIE] Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Legia Warszawa

Jakub Żewłakow nadal będzie występował w Legii Warszawa. Defensywny pomocnik w piątek złożył parafkę pod nowym kontraktem, a co za tym idzie, następne lata spędzi przy Łazienkowskiej. 17-latek to syn wielokrotnego reprezentanta kraju, Michała Żewłakowa.

Legia Warszawa w letnim oknie transferowym nie próżnuje i do tej pory do drużyny zdążyli już dołączyć Jean-Pierre Nsame, Luquinhas, Claude Gonçalves oraz Kacper Chodyna. Na tym na pewno dyrektor sportowy Jacek Zieliński nie poprzestanie. Wcześniej jednak propozycje nowej współpracy otrzymał Jakub Żewłakow.

Syn Michała Żewłakowa uchodzi za ogromny talent i do tej pory miał już okazje trenować z pierwszym zespołem. Choć jeszcze nie zadebiutował, to występ w barwach wielokrotnego mistrza kraju wydaje się kwestią czasu. Tym bardziej że na mocy zawartego porozumienia będzie piłkarzem „Wojskowych” co najmniej do 30 czerwca 2027 roku.

- Jakub ma wszelkie warunki do zostania dobrym piłkarzem. To nietuzinkowy, dobry technicznie młody zawodnik, z balansem ciała i zmianą kierunku biegu z piłką – rzadko widuje się takie cechy. Kuba musi pokochać zmęczenie i ciężką pracę, żeby dalej rozwijać swój talent - stwierdził dyrektor sportowy, Jacek Zieliński.

Pewne jest, że młodziutki Żewłakow znajdzie się w kadrze Legii Warszawa na obóz przygotowawczy w Austrii. Tam będzie miał okazję przekonać do siebie Gonçalo Feio. Jeśli pozostawi dobre wrażenie, być może dostanie szanse w pierwszej drużynie już w rundzie jesiennej. Tym bardziej że przed piłkarzami Portugalczyka wiele meczów.

Jakub Żewłakow w poprzednim sezonie rozegrał łącznie - rezerwy i Centralna Liga Juniorów - 20 meczów, a w nich defensywny pomocnik może pochwalić się sześcioma trafieniami.