Szachtar Donieck pobije rekord sprzedażowy. Szczegóły propozycji za Mychajło Mudryka

Szachtar Donieck pobije rekord sprzedażowy. Szczegóły propozycji za Mychajło Mudryka fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Szachtar Donieck może zarobić łącznie blisko 100 milionów euro na zimowych przenosinach Mychajło Mudryka do Arsenalu - przekonuje Fabrizio Romano.

Przedstawiciele „Kanonierów” prowadzoną od pewnego czasu zaawansowane negocjacje z władzami „Górników” odnośnie realizacji priorytetowego dla nich transferu z udziałem reprezentanta Ukrainy.

Ekipa z Emirates Stadium znajduje się na tym polu już o krok od wypracowania pełnego porozumienia z Szachtarem Donieck, o czym w ostatnich godzinach regularnie informuje Fabrizio Romano.

Wspomniany dziennikarz przyznał, że Arsenal podwyższył w minionych godzinach znacząco swoją dotychczasową propozycję za 22-letniego skrzydłowego z poziomu 40 milionów euro do blisko 70 milionów euro podstawy.

Do tego „Górnicy” mogliby jeszcze w przyszłości liczyć na zgarnięcie atrakcyjnych bonusów. 

Romano precyzuje, że łączna wysokość dodatków zaproponowanych przez „Kanonierów” zmieści się w granicach 20-25 milionów euro.

Obecnie obie strony wciąż pracują nad ustaleniem wysokości poszczególnych celów czy też momentu, w którym Szachtar Donieck otrzymałby ekstra fundusze z tytułu sprzedaży wychowanka.

Bez względu na to, będziemy zapewne świadkami rekordowego transferu Mychajło Mudryka, ponieważ do tej pory klub z Ukrainy zainkasował najwięcej na odejściu Freda do Manchesteru United w lipcu 2018 roku - 59 milionów euro.

Skrzydłowy wystąpił łącznie w 44 meczach rodzimego zespołu, notując w nich dwanaście trafień oraz siedemnaście asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy