Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?!

Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! fot. Szachtar
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TUTTOmercatoWEB.com

Roberto de Zerbi jest bliski objęcia posady trenera Szachtara Donieck - informuje „TUTTOmercatoWEB.com”.

Roberto De Zerbi od lipca 2018 roku prowadzi Sassuolo. Za swoją pracę w tym miejscu zbiera bardzo dobre recenzje i był typowany między innymi do przejęcia takich ekip jak Napoli bądź AS Roma.

Jego umowa z obecnym pracodawcą wygasa 30 czerwca 2021 roku i do tej pory nie została przedłużona. Wydaje się zresztą, że w ogóle do tego nie dojdzie, ponieważ poszuka on dla siebie nowych wyzwań.

Tak przynajmniej twierdzą włoskie media na czele z „TUTTOmercatoWEB.com”. Wspomniane źródło jest zdania, że szkoleniowiec ku zdziwieniu ekspertów, wyemigruje do zagranicznego klubu.

Od kilku dni 41-latek ma prowadzić zaawansowane rozmowy z Szachtarem Donieck. Wiele wskazuje na to, że strony są bliskie porozumienia i wkrótce powinny ogłosić podjęcie współpracy.

Na Ukrainie Włoch ma zastąpić Portugalczyka Luísa Castro, który w trwającym sezonie prawdopodobnie nie zdoła wywalczyć z drużyną mistrzostwa Ukrainy. Na cztery kolejki przed końcem Dynamo Kijów ma aż dziesięć punktów przewagi nad drugim Szachtarem.

Ogromnym orędownikiem zatrudnienia de Zerbiego w Doniecku jest dyrektor sportowy klubu, José Boto. Jego zdaniem Włoch idealnie wpisuje się w filozofię klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy