Szkoli się w Borussii Dortmund, wystąpił dla Niemiec, ale teraz chce grać dla Polski

Szkoli się w Borussii Dortmund, wystąpił dla Niemiec, ale teraz chce grać dla Polski fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport.tvp.pl

Nico Adamczyk przyznał w rozmowie ze Sport.tvp.pl, że wybrał grę dla reprezentacji Polski.

Rodzice Nico Adamczyka urodzili się w Polsce. On sam przyszedł na świat w Dortmundzie i mieszka w nim do dzisiaj, szkoląc się w tamtejszej Borussii. W trwającym sezonie rozegrał 15 meczów w rozgrywkach Bundesligi U-17.

Środkowy obrońca ma na koncie jeden występ w reprezentacji Niemiec U-16, ale wiele wskazuje na to, że na tym jego gra dla naszych zachodnich sąsiadów się zakończy. Niedługo po meczu w niemieckich barwach młody zawodnik zagrał dla polskiej kadry do lat 16, a następnie zadebiutował w drużynie U-17.

- Tak, wybrałem już Polskę. W niemieckiej kadrze po prostu chciałem się sprawdzić, zobaczyć jak się gra obok piłkarzy w moim wieku z innych klubów. Nie miałem też jeszcze wtedy dokumentów, które pozwoliłyby mi zagrać dla Polski. Ale od kiedy mogę grać, jestem zdecydowany co do barw, jakie chciałbym reprezentować. Moje serce bije dla Polski - przyznał 17-latek w rozmowie ze Sport.tvp.pl.

Jak dodał, regularnie odwiedza nasz kraj, przyjeżdżając do rodziny ze strony swojego taty.

- Gdy jestem na boisku, chcę wygrywać wszystkie pojedynki i na tym najbardziej się koncentruję – to chyba najbardziej doceniają moi trenerzy. A gdy coś mi nie wyjdzie i rywal ze mną wygra - później to analizuję i zastanawiam się, co mogłem zrobić lepiej - powiedział zapytany o swoje zalety (więcej TUTAJ).

Zapytany z kolei o piłkarza, z którego bierze przykład, wymienił Virgila van Dijka.

Już 17 maja ruszają Mistrzostwa Europy do lat 17, w których udział weźmie reprezentacja Polski. Adamczyk znalazł się w kadrze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy