Szokujące obrazki w A-League. Bramkarz zaatakowany przez kibiców... wiadrem [WIDEO]

Szokujące obrazki w A-League. Bramkarz zaatakowany przez kibiców... wiadrem [WIDEO] fot. TV
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Football Australia

Do niepokojących scen doszło podczas derbów Melbourne w ramach rozgrywek A-League. Hitowy mecz został przerwany po tym, jak kibice zaatakowali bramkarza Melbourne City Toma Glovera. 24-latek opuszczał boisko z zakrwawioną twarzą.

Derby Melbourne od zawsze budzą w Australii wiele emocji. Niestety, ostatnia rywalizacja odwiecznych rywali została przysłonięta bandyckim czynem kibiców.

Mecz rozpoczął się spokojnie. Oprócz kilku niezbyt sympatycznych przyśpiewek skierowanych w stronę Australijskiego Związku Piłki Nożnej nic nie zapowiadało późniejszych scen. W 11. minucie umowni gospodarze (obydwa zespołu współdzielą stadion), a więc Melbourne City wyszło na prowadzenie po ładnym golu Richarda van der Venne.

Do 22. minuty spotkanie nie odbiegało od żadnych norm. Wówczas jednak w stronę golkipera, zespołu należącego do holdingu City Football Group, Toma Glovera poleciała raca. 24-latek odrzucił ją w sektor sympatyków Melbourne Victory. Jak się okazało, nie była to najlepsza decyzja.

Momentalnie na boisku wbiegła pokaźna grupa rozjuszonych kibiców. Kilku z nich zaatakowało bramkarza. W stronę młodzieżowego reprezentanta Australii poleciały różne przedmioty, w tym wiadro. Zawodnika starał się zasłonić sędzia wraz z ochroniarzem, lecz nie uchroniło go to przed ranami.

Piłkarz australijskich „Obywateli” ratował się ucieczką do szatni, krwawiąc przy tym z twarzy. Arbiter Alex King, który również odniósł rany, przerwał mecz i nakazał wszystkim piłkarzom udać się do szatni. Na boisko już nie wrócili. Niedługo potem poinformowano, że spotkanie zostało odwołane.

Wstępne badania Glovera wskazały na wstrząśnienie mózgu. Więcej wiadomości w tej sprawie przyniesie wizyta w szpitalu.

Federacja opublikowała po całym zajściu komunikat, w którym obiecuje szybką interwencję.

„Po szokujących scenach podczas pierwszej połowy meczu A-League Men pomiędzy Melbourne Victory FC i Melbourne City FC na AAMI Park w sobotę 17 grudnia, gdzie fani Melbourne Victory FC weszli na pole gry, urzędnicy meczowi Football Australia zrezygnowali z meczu zgodnie z ustawą 5.3 Laws of the Game w celu ochrony integralności meczu.

Takie zachowanie nie ma miejsca w futbolu australijskim, a pełne dochodzenie Football Australia rozpocznie się natychmiast. Winne strony dosięgną surowe sankcje” - czytamy na oficjalnej stronie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy