Szokujące obrazki w A-League. Bramkarz zaatakowany przez kibiców... wiadrem [WIDEO]

Szokujące obrazki w A-League. Bramkarz zaatakowany przez kibiców... wiadrem [WIDEO] fot. TV
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Football Australia

Do niepokojących scen doszło podczas derbów Melbourne w ramach rozgrywek A-League. Hitowy mecz został przerwany po tym, jak kibice zaatakowali bramkarza Melbourne City Toma Glovera. 24-latek opuszczał boisko z zakrwawioną twarzą.

Derby Melbourne od zawsze budzą w Australii wiele emocji. Niestety, ostatnia rywalizacja odwiecznych rywali została przysłonięta bandyckim czynem kibiców.

Mecz rozpoczął się spokojnie. Oprócz kilku niezbyt sympatycznych przyśpiewek skierowanych w stronę Australijskiego Związku Piłki Nożnej nic nie zapowiadało późniejszych scen. W 11. minucie umowni gospodarze (obydwa zespołu współdzielą stadion), a więc Melbourne City wyszło na prowadzenie po ładnym golu Richarda van der Venne.

Do 22. minuty spotkanie nie odbiegało od żadnych norm. Wówczas jednak w stronę golkipera, zespołu należącego do holdingu City Football Group, Toma Glovera poleciała raca. 24-latek odrzucił ją w sektor sympatyków Melbourne Victory. Jak się okazało, nie była to najlepsza decyzja.

Momentalnie na boisku wbiegła pokaźna grupa rozjuszonych kibiców. Kilku z nich zaatakowało bramkarza. W stronę młodzieżowego reprezentanta Australii poleciały różne przedmioty, w tym wiadro. Zawodnika starał się zasłonić sędzia wraz z ochroniarzem, lecz nie uchroniło go to przed ranami.

Piłkarz australijskich „Obywateli” ratował się ucieczką do szatni, krwawiąc przy tym z twarzy. Arbiter Alex King, który również odniósł rany, przerwał mecz i nakazał wszystkim piłkarzom udać się do szatni. Na boisko już nie wrócili. Niedługo potem poinformowano, że spotkanie zostało odwołane.

Wstępne badania Glovera wskazały na wstrząśnienie mózgu. Więcej wiadomości w tej sprawie przyniesie wizyta w szpitalu.

Federacja opublikowała po całym zajściu komunikat, w którym obiecuje szybką interwencję.

„Po szokujących scenach podczas pierwszej połowy meczu A-League Men pomiędzy Melbourne Victory FC i Melbourne City FC na AAMI Park w sobotę 17 grudnia, gdzie fani Melbourne Victory FC weszli na pole gry, urzędnicy meczowi Football Australia zrezygnowali z meczu zgodnie z ustawą 5.3 Laws of the Game w celu ochrony integralności meczu.

Takie zachowanie nie ma miejsca w futbolu australijskim, a pełne dochodzenie Football Australia rozpocznie się natychmiast. Winne strony dosięgną surowe sankcje” - czytamy na oficjalnej stronie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy