2024-06-15 15:40:33; Aktualizacja: 3 dni temu
Szwajcarzy z pierwszym golem na EURO 2024! Bramka w drugim występie w kadrze [WIDEO] Fot. TV
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: TVP Sport

Kwadwo Duah już w 12. minucie meczu otworzył wynik rywalizacji Szwajcarów z Węgrami.

Mecz otwarcia zakończył się wysoką wygraną Niemców nad Szkotami (5:1). W ramach drugiego starcia EURO 2024 oglądać możemy natomiast spotkanie Szwajcarów z Węgrami, którego wynik otworzył już w 12. minucie Kwadwo Duah.

27-letni napastnik obsłużony został idealnym podaniem prostopadłym od Michela Aebischnera i pewnie pokonał bramkarza rywali. Cieszyć z gola nie mógł się jednak od razu, gdyż sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną.

Na szczęście Szwajcarów, po błyskawicznej pomocy z VAR-u, decyzja została zmieniona, a oni wyszli na prowadzenie.

Dla gracza Łudogorca, który w minionym sezonie zdobył 15 goli i zanotował sześć asyst w 37 meczach, jest to dopiero drugi mecz w seniorskiej reprezentacji. Duah swój debiut zaliczył na początku czerwca w towarzyskim starciu przeciwko Estonii, gdzie rozegrał 45 minut.