Tebas w odpowiedzi na karę dla Manchesteru City: Lepiej późno już wcale

Tebas w odpowiedzi na karę dla Manchesteru City: Lepiej późno już wcale
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Twitter

W piątek UEFA postanowiła wykluczyć Manchester City z dwóch kolejnych edycji Ligi Mistrzów. Takie działanie zdecydowanie popiera Javier Tebas, prezes LaLiga, który od lat namawiał władze federacji europejskiej do przyjrzenia się finansom nie tylko Manchesteru City, ale i Paris Saint-Germain.

„Obywatele” dopuścili się złamania zasad Finansowego Fair Play, a cały proceder miał mieć miejsce w latach 2012-2016. Ponadto Izba Orzekająca UEFA zarzuciła Anglikom brak współpracy podczas dochodzenia, za co w sumie nałożyła na nich karę dwuletniego wykluczenia z europejskich pucharów i obciążyła grzywną w wysokości 30 milionów euro.

Na taki rozwój wypadków niezwykle szybko zareagowały władze Manchesteru City, zapowiadając odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS). Tymczasem ustosunkować się do wyroku UEFA postanowił Javier Tebas, prezes LaLiga, który w maju 2019 roku otwarcie przyznał, że doniósł na angielski klub do władz organizatora europejskich pucharów. Hiszpan w krótkim aczkolwiek treściwym wpisie pochwalił zachowanie UEFA.

„UEFA wreszcie jest stanowcza w podejmowaniu należytych środków. Egzekwowanie zasad Finansowego Fair Play i karanie dopingu finansowego jest kluczowe dla przyszłości futbolu. Od lat domagaliśmy się ostrych reakcji na zachowanie Manchesteru City i Paris Saint-Germain. Lepiej późno niż wcale” – skwitował Tebas w mediach społecznościowych.

Pomimo podjęcie zdecydowanych kroków ze strony UEFA, na razie trudno przewidzieć, jak ta sprawa skończy się dla Manchesteru City. Ostatnią deską ratunku dla „Obywateli” jest odwołanie do CAS i wciąż nie można wykluczyć takiego scenariusza, w którym kara zostanie znacznie złagodzona.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] Domowa koszulka Tottenhamu na nowy sezon [FOTO] Domowa koszulka Tottenhamu na nowy sezon [FOTO] Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy