The Telegraph: Dlatego Kovačić odmówił United

The Telegraph: Dlatego Kovačić odmówił United fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Telegraph

Zdaniem dziennikarzy „The Telegraph” Mateo Kovačić miał konkretny powód, by odmówić Manchesterowi United.

Chorwat jest niezadowolony swoją sytuacją w Realu Madryt. W środkowej linii ekipy „Królewskich” panuje duża konkurencja, ale były piłkarz Interu jest przekonany, że zasługuje na znacznie częstsze występy. Jeszcze w czerwcu miał zażądać transferu, a później potwierdził nawet, iż jego zdaniem odejście z Santiago Bernabeu może być najlepszym rozwiązaniem.

Zbawienna dla zawodnika, mogłoby się wydawać, powinna być oferta z Manchesteru United. „Marca” poinformowała, że angielski klub oferuje 60 milionów euro, ale na transfer nie zgodził się... sam Kovačić. Decyzja gracza jest dość zaskakująca, lecz „The Telegraph” wyjawia, iż kryje się za nią konkretny powód.

Otóż okazuje się, iż piłkarzowi nie podoba się pomysł współpracy z José Mourinho. Portugalczyk wciąż jest wymieniany wśród najlepszych trenerów na świecie, ale niewątpliwie jego metody są dość specyficzne. Ostatnio menedżer skrytykował nawet swój klub za niespełnienie jego oczekiwań transferowych, a dostało się także niektórym zawodnikom w zespole, których Mourinho określił jako „nie jego skład”.

Kovačiciowi nie podoba się takie podejście szkoleniowca, a nie jest to jedyne zastrzeżenie wobec niego. Dlatego też mimo woli odejścia z Realu, zawodnik postanowił odmówić „Czerwonym Diabłom”.

Zainteresowanie 24-latek wykazuje również Tottenham, ale „The Telegraph” twierdzi, że transfer jest dość wątpliwy, ponieważ klub nie dysponuje zbyt dużym budżetem transferowym, zważywszy na budowę nowego stadionu.

Warto dodać, że Chorwat może jeszcze zmienić zdanie co do swojej przyszłości w Madrycie. Z przeprowadzką do Interu łączony jest Luka Modrić. Jeśli faktycznie doszłoby do tego transferu, automatycznie zwolniłoby się miejsce w środku pola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy