The Times: Negocjacje w sprawie Schürrle

The Times: Negocjacje w sprawie Schürrle
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Times

West Bromwich Albion stara się o pozyskanie André Schürrle.

27-latek nie może cieszyć się regularną grą w Borussii Dortmund, a znacznie przyczyniły się do tego urazy, które mu się przytrafiają. „Die Borussen” mają już powoli dość tej sytuacji, zwłaszcza że skrzydłowy pobiera co miesiąc niemałą pensję. Coraz poważniej rozważane jest wypożyczenie gracza, a jego usługami zainteresowane są w szczególności angielskie ekipy.

Chętne na sprowadzenie Niemca są Newcastle United i Stoke City, ale do rywalizacji włączyło się West Bromwich Albion. „The Times” informuje, że klub Grzegorza Krychowiaka rozpoczął już nawet negocjacje - do Dortmundu wysłane zostało zapytanie o dostępność gracza, a to spotkało się z pozytywną reakcją Borussii. WBA prowadzi rozmowy, ale na ten moment nieco się dystansuje ze względu na wartość operacji.

Piłkarz zgarnia na Signal Iduna Park 140 tysięcy funtów tygodniowo, dlatego działacze „The Baggies” uznali, że chętnie go sprowadzą, ale najpierw muszą pozbyć się swoich zawodników, by zwolnić miejsce na takie zarobki. Głównym kandydatem do odejścia jest obecnie Jonny Evans, który był łączony choćby z Manchesterem City czy Arsenalem.

Transfer reprezentanta Irlandii Północnej pomógłby zebrać środki na kilka wzmocnień, w tym właśnie na sprowadzenie Schürrle. Transfer Mistrza Świata z 2014 roku miałby się odbyć na zasadzie wypożyczenia. Borussia jest skłonna ułatwić nieco rozmowy, oferując pokrycie części pensji piłkarza, a konkretnie 70 tysięcy funtów tygodniówki. Nawet mimo takiego rozwiązania 27-latek zająłby czołowe miejsce na liście płac klubu.

Schürrle liczy, że na The Hawthorns udałoby mu się uzyskać optymalną formę i wywalczyć powołanie do reprezentacji na mundial. Tymczasem WBA ma nadzieję, że doświadczenie skrzydłowego pomoże klubowi w utrzymaniu się w Premier League. Zawodnik grał już w Anglii, spędził dwa sezony w Chelsea, a w tym czasie rozegrał dla niej 65 spotkań, w których zdobył 14 goli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Podolski: Chciałbym być dla Górnika tym, kim jest Błaszczykowski dla Wisły Kraków Podolski: Chciałbym być dla Górnika tym, kim jest Błaszczykowski dla Wisły Kraków Kolarstwo: Rafał Majka bohaterem głośnego transferu [OFICJALNIE] Kolarstwo: Rafał Majka bohaterem głośnego transferu [OFICJALNIE] Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewoskrzydłowych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewoskrzydłowych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawoskrzydłowych. Jest reakcja Samuela Eto’o Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawoskrzydłowych. Jest reakcja Samuela Eto’o FourFourTwo: 10 najlepszych playmakerów świata FourFourTwo: 10 najlepszych playmakerów świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy