„To może być upadek Cezarego Kuleszy”. Prezes PZPN-u w tarapatach

„To może być upadek Cezarego Kuleszy”. Prezes PZPN-u w tarapatach fot. Dziurek / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Meczyki.pl [YouTube]

Reprezentacja Polski ponownie zawiodła. Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl wieszczy, że wyniki sportowe kadry mogą znacznie odbić się na notowaniach Cezarego Kuleszy. „Piękna obietnica go nie uratuje” - zapewniał dziennikarz.

Przed startem eliminacji chyba każdy kibic w Polsce zakładał łatwy awans na turniej z pierwszego miejsca. Boisko brutalnie zweryfikowało przewidywania.

Po siedmiu meczach „Biało-Czerwoni” uzbierali zaledwie dziesięć punktów. W tej sytuacji bezpośrednie dotarcie na Mistrzostwa Europy jest niemalże wykluczone. Remis z Mołdawią znacząco skomplikował sprawę.

Już teraz trzeba raczej myśleć o barażach, w których nie będzie łatwo. Widmo braku uczestnictwa w EURO jest naprawdę realne. 

Na zawodników spada zasłużona krytyka. Oczywiście, suchą stopą nie wyjdzie z tego kryzysu Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza.

Biznesmen z Podlasia w ostatnich miesiącach musiał walczyć z kilkoma pożarami. Była słynna „afera premiowa”, potem lot do Mołdawii w rytmie „Zazu zizu ziza” i w końcu wywiad Roberta Lewandowskiego. Teraz może do tego dojść jeszcze spektakularna porażka sportowa.

Tomasz Włodarczyk nie wróży prezesowi świetlanej przyszłości na stanowisku.

- Przyzwyczailiśmy się do gry na wielkich imprezach. ME 2016, MŚ 2018, ME 2020, MŚ 2022... To był najlepszy okres polskiej piłki w ostatnich 40 latach. Myślę, że Cezary Kulesza może mieć problem. Jeżeli nie pojedziemy na EURO 2024, to moim zdaniem przepadnie mu druga kadencja - powiedział dziennikarz na antenie kanału YouTube.

- To może być jego wizerunkowy upadek. Jeżeli jesteś prezesem PZPN i coś zaczyna się sypać, to będzie polowanie na twoją głowę. Nie uratuje tego nawet obietnica, że wybudujesz piękny ośrodek treningowy - dodał.

Cezary Kulesza funkcję prezes PZPN-u przejął po Zbigniewie Bońku w 2021 roku. Potrwa ona do 2025 roku.

W typowy dla siebie sposób skomentował on remis z Mołdawią.

„Ogromne rozczarowanie dzisiejszym wynikiem, ale walczymy do końca. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali dziś reprezentację na PGE Narodowy i przed telewizorami” - napisał 61-latek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy