To on ma zająć miejsce Frenkie'ego de Jonga w kadrze Holandii na EURO 2024

2024-06-11 10:39:20; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
To on ma zająć miejsce Frenkie'ego de Jonga w kadrze Holandii na EURO 2024 Fot. Jeroen Meuwsen Fotografie / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Voetbal International | Mike Verweij

Lukę w kadrze Holandii na EURO 2024 po kontuzjowanym Frenkie'im de Jongu wypełni Ian Maatsen – ustaliły tamtejsze media na czele z „Voetbal International” i Mike'em Verweijem z „De Telegraaf”.

Przez moment delegacja „Oranje” uszczupliła się do 25 zawodników. Wszystko przez wzgląd na dolegliwości pomocnika FC Barcelony. Sztab medyczny i szkoleniowy miał nadzieję na wyleczenie stawu skokowego jeszcze na pierwszy mecz Mistrzostw Europy z Polską, lecz rokowania okazały się gorsze, niż przypuszczano.

Ostatecznie zdecydowano się oddelegować wychowanka Ajaksu Amsterdam z powrotem do stolicy Katalonii, gdzie będzie kontynuował rehabilitację. Wiadomo już, który szczęśliwiec wskoczy do grona rywalizującego w grupie D także z Austrią i Francją.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce Królewska Holenderska Federacja Piłkarska (KNVB) dopisze nazwisko Iana Maatsena, czyli de facto bocznego obrońcy lub wahadłowego, a nie gracza środka pola.

Okres rejestracji kadr minął wraz z końcem 7 czerwca, lecz UEFA zezwala na proces zastąpienia poszczególnych piłkarzy ze względów medycznych przy konsultacji z członkiem komisji lekarskiej i nadesłaniu odpowiedniej dokumentacji.

22-latek formalnie wypełnia kontrakt w Chelsea, lecz ostatnio odbywa wypożyczenie w Borussii Dortmund. Kluby teraz działają w porozumieniu, aby dokonać definitywnego transferu.

Sytuacja może się powtórzyć w przypadku Teuna Koopmeinersa, który tuż przed poniedziałkowym meczem towarzyskim z Islandią poczuł dyskomfort mięśniowy. Na razie nie wiadomo, czy pomocnik Atalanty będzie w stanie kontynuować zgrupowanie z drużyną narodową.

Pierwsze starcie o punkty między Polską a Holandią zaplanowano w Hamburgu na 16 czerwca, godzinę 15:00.