To on zostanie nowym trenerem Napoli?! Jest na „pole position”

2024-05-04 17:47:17; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
To on zostanie nowym trenerem Napoli?! Jest na „pole position” Fot. Antonio Balasco / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Corriere dello Sport

Napoli intensywnie poszukuje nowego szkoleniowca. Na szczycie listy życzeń znalazł się Gian Piero Gasperini - zapewnia „Corriere dello Sport”.

Po mistrzowskim Napoli nie pozostało zbyt wiele. Obawy okazały się słuszne i odejście Luciano Spalettiego w burzliwych okolicznościach wpłynęło negatywnie na zespół. 

Aurelio De Laurentiis w bieżącej kampanii zmieniał szkoleniowców aż trzykrotnie. Najpierw zawiódł Rudy Garcia, potem Walter Mazzarri, a teraz rozczarowujące wyniki notuje Francesco Calzona. Ekscentrycznemu prezydentowi klubu dało to do zrozumienia.

Napoli szuka nowego szkoleniowca, biorąc pod uwagę mocne nazwiska. W poprzednich tygodniach sporo mówiło się o Antonio Conte, Massimiliano Allegrim i Vincenzo Italiano, ale to Gian Piero Gasperini znajduje się na samym szczycie listy życzeń.

Doświadczony trener z Grugliasco od 2016 roku odpowiada za wyniki Atalanty. Od tego czasu sześciokrotnie zameldował się z zespołem z Bergamo w europejskich pucharach. W tym czasie trzykrotnie sięgał po brązowy medal włoskiej ekstraklasy.

Wiele wskazuje na to, że współpraca ta nie będzie kontynuowana. Kontrakt Gasperiniego wygasa pod koniec czerwca i na ten moment brakuje przesłanek, by miał zostać przedłużony. Zresztą on sam otwiera się na zmianę.

66-latek poczeka z rozmowami jeszcze kilka tygodni. Obecnie w pełni angażuje się w walkę o udział Atalanty w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Na decyzję jeszcze zatem poczekamy. Aurelio De Laurentiis w sprawie nowego trenera jest cierpliwy. Nie zamierza popełnić kolejnego błędu.

Gian Piero Gasperini za sterami Atalanty przepracował dotychczas prawie 380 spotkań, odnosząc w nich 195 zwycięstw.