Toni Kroos przekazał koszulkę z numerem osiem. Ładne obrazki [WIDEO]

2024-06-03 08:33:41; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Toni Kroos przekazał koszulkę z numerem osiem. Ładne obrazki [WIDEO] Fot. Real Madryt [YouTube]

Żegnający się z Realem Madryt Toni Kroos otwarcie przekazał koszulkę z numerem osiem na plecach Federico Valverde.

465 meczów, 28 bramek i 99 asyst - to dorobek, z jakim pożegna się z Realem Madryt Toni Kroos. Jego ostatnim piłkarskim tańcem w barwach „Królewskich” był sobotni finał Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund. Niemiecki pomocnik przebywał na murawie do 85. minuty. Podopieczni Carlo Ancelottiego triumfowali 2:0.

To, że koszulkę z numerem osiem po Kroosie przejmie w drużynie Realu Federico Valverde, media sugerowały już wcześniej. W niedzielę w trakcie mistrzowskiej fety piłkarz otwarcie przekazał mu numer.

- Dziękuję za wszystko, madridistas. To jest mój dom i zawsze nim będzie. Kogo chcielibyście zobaczyć z numerem osiem w przyszłym sezonie? Ósemka jest dla tego chłopca - przyznał, wskazując na Urugwajczyka.

- Trzęsły mi się nogi, kiedy Toni to powiedział. Jestem wdzięczny za spędzony z nim czas. To było niesamowite - powiedział później Valverde.

25-letni pomocnik jest piłkarzem Realu od 2016 roku, kiedy to przeniósł się na Półwysep Iberyjski z rodzimego Peñarolu. Po występach w drugim zespole i wypożyczeniu do Deportivo La Coruña zaczął odgrywać coraz ważniejszą rolę w pierwszej drużynie. Do tej pory uzbierał w niej 258 występów. Na listę strzelców wpisał się 21 razy. Sobotnie zwycięstwo było jego drugim w Champions League.