Tottenham bliżej wyboru nowego trenera. Szykuje się niespodzianka

Tottenham bliżej wyboru nowego trenera. Szykuje się niespodzianka fot. Dignity 100 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: London Evening Standard

Ange Postecoglou jest obecnie postrzegany u boku Luisa Enrique za faworyta do objęcia sterów nad Tottenhamem - donosi „London Evening Standard”.

Klub z Londynu napotkał olbrzymie trudności z zatrudnieniem docelowego następcy Antonio Conte, który został pozbawiony zajmowanej funkcji jeszcze w trakcie sezonu.

W jego drugiej części Włoch pozwalał sobie na coraz śmielsze kierowanie krytycznych słów pod adresem piłkarzy oraz władz. W tej sytuacji dalsza współpraca wszystkich stron stała się niemożliwa.

Tottenham zapłacił za wykonanie takiego ruchu bolesną cenę, kończąc zmagania w Premier League na ósmym miejscu, oznaczającym brak gry w europejskich pucharach.

Między innymi ten fakt wpływa na to, że „Koguty” wciąż nie ogłosiły nazwiska nowego menedżera po tym, jak możliwości przejęcia sterów nad zespołem odmówili Julian Nagelsmann czy Arne Slot.

Taki obrót spraw wpływa na sukcesywnie kurczącą się listę kandydatów, gdzie obecnie za najgłośniejsze nazwiska postrzegane są Luis Enrique oraz Ange Postecoglou.

Hiszpan dawał już kilkukrotnie do zrozumienia, że jest zainteresowany spróbowaniem sił na poziomie Premier League. Nie tak dawno miał ku temu szanse, ponieważ rozmowy z nim prowadziła Chelsea. Obie strony nie doszły jednak do porozumienia, co teraz może wykorzystać Tottenham.

Z kolei Australijczyk z sukcesami odpowiada za rezultaty odnoszone przez Celtic i w sobotę 3 czerwca stanie przed szansą na wywalczenie z nim potrójnej korony w przypadku pokonania Inverness na Hampden Park w finale Pucharu Szkocji.

Ekipa z Londynu zamierza po tym spotkaniu nawiązać kontakt z 57-letnim szkoleniowcem w celu wybadania swoich szans na wyciągnięcie go na rok przed wygaśnięciem obowiązującego kontraktu z drużyną z Glasgow.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę EA Sports FC 24: 24 najlepszych skrzydłowych. Lionel Messi ustąpił z tronu przez... zmianę pozycji EA Sports FC 24: 24 najlepszych skrzydłowych. Lionel Messi ustąpił z tronu przez... zmianę pozycji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy