Tottenham Hotspur: Czterech piłkarzy skreślonych przez Antonio Conte

Tottenham Hotspur: Czterech piłkarzy skreślonych przez Antonio Conte fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano

Antonio Conte, menedżer Tottenhamu Hotspur, nie liczy na Harry’ego Winksa, Sergio Reguilóna, Giovaniego Lo Celso i Tanguya Ndombele. Cała czwórka znajduje się na liście sprzedażowej - przekazał Fabrizio Romano.

Tego lata „Koguty” pozbyły się już Pierluigiego Golliniego (wrócił z wypożyczenia do Włoch), Camerona Cartera-Vickersa (został wykupiony przez Celtic), Jacka Clarke'a (oddano go do Sunderlandu) oraz Stevena Bergwijna. Ten ostatni osiągnął cel, jakim był powrót do ojczyzny. Ajax zapłacił 31,25 miliona euro.

W ten sposób choć częściowo zostały zrekompensowane wydatki na transfery Richarlisona, Frasera Forstera, Clémenta Lengleta, Yvesa Bissoumy i Ivana Perišicia.

Na tym jednak nie koniec zmian kadrowych w ekipie z Londynu. Na wylocie znajdują się Giovani Lo Celso, Sergio Reguilón, Tanguy Ndombele oraz Harry Winks.

Ten pierwszy jest obiektem pożądania głównie Villarrealu, a o zatrudnieniu ostatniego myślą Southampton oraz Newcastle United. Hiszpan i Francuz jak na razie nie wzbudzili większego zainteresowania innych klubów.

Idąc tym tropem, aby zmotywować całą czwórkę do poszukiwań nowego pracodawcy, zostali oni pominięci przy ustalaniu składu na tournée po Korei Południowej.

Z całej listy tylko Reguilón oraz Winks byli częścią zespołu w poprzednim sezonie. Lewy obrońca rozegrał 31 spotkań, zdobył dwie bramki i zanotował trzy asysty. Środkowy pomocnik uzbierał 30 występów, a swoją obecność zaznaczył golem oraz dwoma asystami. Lo Celso i Ndombele w tym czasie przebywali na wypożyczeniach odpowiednio w Villarrealu oraz Olympique’u Lyon.

Siedmiokrotny reprezentant „Trójkolorowych” w przeszłości kosztował 60 milionów euro i do dzisiaj pozostaje najdroższym piłkarzem w historii Tottenhamu Hotspur, a jakby tego mało posiada wysoką pensję. To nie ułatwia znalezienia mu nowej drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy