Układ doskonały. Tottenham i Atalanta finalizują hitowe transfery obrońców

Układ doskonały. Tottenham i Atalanta finalizują hitowe transfery obrońców fot. Dignity 100 / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

Tottenham jest już dosłownie o krok od pozyskania Cristiana Romero z Atalanty. Ekipa z Bergamo z kolei finalizuje transfer Meriha Demirala z Juventusu, informuje Gianluca Di Marzio.

Romero i Demiral to może nie największe nazwiska na rynku transferowym, ale ich transfery zapiszą się w historii jako jedne z większych podczas tegorocznego okna. Zgodnie z oczekiwaniami nowy dyrektor sportowy Tottenhamu, Fabio Paratici, zarzucił sieci w poszukiwaniu wzmocnień w dobrze sobie znanej Serie A i udało mu się wywalczyć możliwość sprowadzenia utalentowanego Argentyńczyka.

W ostatnich tygodniach w sprawie następowało wiele zwrotów, lecz ostatecznie udało się osiągnąć porozumienie. Piłkarz przechodzi pierwszą część testów medycznych jeszcze w Bergamo, a przed wylotem do Londynu powstrzymuje go w zasadzie już tylko kwestia przenosin Demirala.

Atalanta postawiła sobie za cel, by najpierw zakontraktować Turka, a dopiero później udostępnić swojego stopera. „Koguty” przystały na takie rozwiązanie, dlatego cierpliwie czekają na rozwój wypadków.

Di Marzio uspokaja jednak, twierdząc, że w sprawie Demirala również wszystko jest już praktycznie dograne. Jego testy medyczne nieco się opóźniły, ale w najbliższym czasie mają dojść do skutku.

Juventus otrzyma za swojego obrońcę około 30 milionów euro, a transfer odbędzie się na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Jeśli zaś chodzi o Romero, „Orobicim” udało się wynegocjować cenę 55 milionów euro, w co wliczają się również bonusy. Alfredo Pedullà dodaje, że podstawą będzie suma 50 milionów euro, zaś dodatkowe pięć milionów to właśnie zapisy o dodatkowej zapłacie zależnej od wyników.

16 milionów trafi jednak do „Starej Damy”, której to Atalanta musi jeszcze zapłacić za wykup zawodnika. Na ten moment Romero jest formalnie jedynie wypożyczony do Bergamo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy