Tragedia w trakcie meczu Bayern - Paderborn. Nie żyje 14-miesięczna siostrzenica Streliego Mamby

Tragedia w trakcie meczu Bayern - Paderborn. Nie żyje 14-miesięczna siostrzenica Streliego Mamby
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bayern I Paderborn

Do wielkiej tragedii doszło w trakcie spotkania Bundesligi pomiędzy Bayernem a Paderbornem.

O nieszczęśliwym wypadku poinformowały oba kluby. W trakcie piątkowego meczu ligi niemieckiej (Bayern wygrał go 3:2) na trybunach przytomność straciła 14-miesięczna dziewczynka. Po podjęciu resuscytacji została ona natychmiast zabrana karetką do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się jej uratować i dziewczynka zmarła.

Jak czytamy w klubowych komunikatach, była ona siostrzenicą Streliego Mamby - napastnika Paderbornu. 25-letni zawodnik przebywał na murawie do 53. minuty. Opuścił ją z powodu problemów zdrowotnych.

Kluby są wstrząśnięte wypadkiem i wyraziły współczucie najbliższym dziewczynki.

Paderborn poprosił też o uszanowanie prywatności rodziny swojego piłkarza, dając do zrozumienia, że nie będzie szerzej komentować tej sprawy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy