Tragiczne skutki świętowania wygranej na Pucharze Narodów Afryki. Zmarło sześciu Gwinejczyków i wielu zostało rannych

2024-01-22 20:17:18; Aktualizacja: 5 miesięcy temu
Tragiczne skutki świętowania wygranej na Pucharze Narodów Afryki. Zmarło sześciu Gwinejczyków i wielu zostało rannych Fot. Shutterstock

Trwający Puchar Narodów Afryki jest wielki świętem dla kibiców zespołów uczestniczących w turnieju i niestety prowadzi to czasami do bardzo opłakanych wydarzeń. Przekonało się o tym sześciu Gwinejczyków, którzy zapłacili życiem za świętowanie zwycięstwa nad Gambią.

Fanatyzm fanów śledzących wydarzenia z meczów o mistrzostwo „Czarnego Lądu” z wysokości trybun, sprzed telewizora czy nasłuchujących relacji radiowych jest powszechnie znany.

Wielokrotnie doprowadził on do tragicznych w skutkach wydarzeń, kiedy to kibice świętujący zwycięstwa swoich drużyn płacili za nie życiem.

Ostatnio taką cenę ponieśli Gwinejczycy, którzy w nieroztropny sposób celebrowali pokonanie Gambii i co za tym idzie wywalczenie niemal pewnego awansu do fazy pucharowej.

Tamtejsze media oraz rodzima federacja poinformowały, że radość ich rodaków w stołecznej Konakry doprowadziła do wielu wypadków drogowych i innych niebezpiecznych incydentów.

W ich konsekwencji śmierć poniosło sześć osób i kilkadziesiąt zostało rannych.

Gwinejska Federacja Piłkarska zareagowała momentalnie na informacje z kraju. Dlatego, aby zapobiec ewentualnym dalszym tragediom opublikowała w mediach społecznościowych film z apelem o bardziej stonowaną celebrację jej dalszych rezultatów na Pucharze Narodów Afryki.