Trudna sytuacja Łukasza Łakomego

2024-10-23 17:32:43; Aktualizacja: 2 dni temu
Trudna sytuacja Łukasza Łakomego Fot. Manuel Winterberger/Just Pictures/SIPA USA/PressFocus
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Swiss Super League | UEFA

Zaledwie 65 minut w barwach BSC Young Boys rozegrał w obecnym sezonie Łukasz Łakomy.

23-letni Polak został przez szwajcarską ekipę pozyskany z Zagłębia Lubin w poprzednim letnim okienku transferowym za 1,4 miliona euro. W minionej edycji Swiss Super League wystąpił w 29 spotkaniach, z czego 15 razy w podstawowym składzie. Strzelił wówczas dwa gole i zanotował cztery asysty oraz sięgnął ze swoją drużyną po mistrzostwo kraju.

Na początku bieżących rozgrywek ligowych Łakomy dwukrotnie wchodził z ławki rezerwowych. Ze względu na naderwanie mięśnia dwugłowego ponownie wystąpił dopiero w ostatnią sobotę podczas rywalizacji z FC Luzern. Wcześniej pojawił się jeszcze na boisku w końcowych minutach starcia z Barceloną w Lidze Mistrzów.

Rywalizację z polskim środkowym pomocnikiem o miejsce w wyjściowym składzie wygrywają wyraźnie Filip Ugrinić, Sandro Lauper czy Cheikh Niasse.

BSC Young Boys napotkało ponadto poważne trudności w walce o obronę tytułu mistrzowskiego. Po dziesięciu kolejkach Swiss Super League ma na koncie zaledwie dziewięć punktów i zajmuje w tabeli trzecią pozycję od końca. Również w Lidze Mistrzów przegrało oba dotychczasowe mecze i nie strzeliło w nich gola, tracąc osiem.

Niedawno doszło tam także do zmiany trenera. Patricka Rahmena zastąpił tymczasowo Joël Magnin, pod wodzą którego ekipa z Berna wygrała już z FC Luzern 2:1, a dzisiaj zmierzy się w Champions League z Interem Mediolan.