Tureccy giganci przejmą gwiazdy Hataysporu i Gaziantep FK. Oba kluby wycofały się z rozgrywek

2023-02-13 15:18:11; Aktualizacja: 1 rok temu
Tureccy giganci przejmą gwiazdy Hataysporu i Gaziantep FK. Oba kluby wycofały się z rozgrywek
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Fanatik

Hatayspor oraz Gaziantep po trzęsieniach ziemi w Turcji postanowiły wycofać się z rozgrywek. Beşiktaş, Fenerbahçe czy Galatasaray oferują pomoc piłkarzom, którzy chcą kontynuować występy. To między innymi Lazar Marković - informuje „Fanatik”.

Morale w zespołach z obszarów mocno dotkniętych kataklizmem zostały mocno osłabione. Do tego stopnia, że zdecydowały się one na niekontynuowania udziału w Süper Lig.

Są jednak zawodnicy, którzy chcieliby dalej grać. Pomocną dłoń do nich postanowiły wyciągnąć największe kluby tureckiej ekstraklasy, oferując im wypożyczenie ze wzięciem na siebie całego wynagrodzenia. To rozwiązanie pasuje także pracodawcom.

Fenerbahçe dąży do pozyskania Lazara Markovicia oraz Bertuğa Yıldırıma.

Serbski skrzydłowy w przeszłości był związany z Benficą czy Liverpoolem, a przed zawieszeniem rozgrywek wybiegał na boiska 22 razy, notując pięć trafień i trzy asysty. 20-letni turecki napastnik strzelił cztery gole oraz dwukrotnie asystował.

Jeśli chodzi o Galatasaray, jest ono zainteresowane Günayem Güvencem i Samem Adekugbe, czyli odpowiednio bramkarzem oraz lewym obrońcą.

Beşiktaş celuje w angaż obdarzonego świetną techniką Alexandru Maxima.

Co do Trabzonsporu, on ma na celowniku Mustafę Eskihellaça, Sabę Lobzhanidze oraz Ayouba El Kaabiego, czyli nominalnych skrzydłowych.

Operacje zostaną sfinalizowane w najbliższych dniach.