UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów

UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Trabzonspor został ukarany wykluczeniem z pucharów przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich za niespełnienie ustalonych warunków w kwestii Finansowego Fair Play.

UEFA nadzorowała uważnie sposób funkcjonowania tureckiego zespołu już od 2016 roku, kiedy to dopatrzyła się u niego nieprzestrzegania zasad Finansowego Fair Play.

Wówczas klub uniknął najboleśniejszej sankcji za sprawą zawarcia porozumienia z przedstawicielami europejskiego futbolu i zobowiązał się do wypełnienia stawianych mu warunków.

Trabzonspor radził sobie bardzo dobrze z przestrzeganiem ustalonych zasad aż do 5 lipca 2019 roku, kiedy to Izba Orzekająca Rady Finansowej Kontroli Klubów (CFCB) stwierdziła, że ekipa z Süper Lig nie spełnia progu rentowności zgodnie z wymogami ugody.

Z tego też powodu nałożyła na klub karę wykluczenia z jednej edycji europejskich pucharów, do którego turecki zespół zakwalifikuje się w sezonie 2020/2021 lub 2021/2022.

Początkowo była ona zawieszona, ponieważ UEFA dała Trabzonsporowi czas na uporządkowanie spraw finansowych za 2019 rok. Aktualny lider Süper Lig nie spełnił jednak stawianych mu żądań przez UEFA i dlatego powyższa sankcja została uprawomocniona.

Tym samym drużyna, w której występuje Guilherme (znany z występów w Legii Warszawa) nie wystąpi w nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów lub Ligi Europy, ponieważ nic obecnie nie wskazuje na to, aby „Borodowo-Niebiescy” mieli wypaść poza strefę gwarantującą udział w europejskich pucharach.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy