UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów

UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Trabzonspor został ukarany wykluczeniem z pucharów przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich za niespełnienie ustalonych warunków w kwestii Finansowego Fair Play.

UEFA nadzorowała uważnie sposób funkcjonowania tureckiego zespołu już od 2016 roku, kiedy to dopatrzyła się u niego nieprzestrzegania zasad Finansowego Fair Play.

Wówczas klub uniknął najboleśniejszej sankcji za sprawą zawarcia porozumienia z przedstawicielami europejskiego futbolu i zobowiązał się do wypełnienia stawianych mu warunków.

Trabzonspor radził sobie bardzo dobrze z przestrzeganiem ustalonych zasad aż do 5 lipca 2019 roku, kiedy to Izba Orzekająca Rady Finansowej Kontroli Klubów (CFCB) stwierdziła, że ekipa z Süper Lig nie spełnia progu rentowności zgodnie z wymogami ugody.

Z tego też powodu nałożyła na klub karę wykluczenia z jednej edycji europejskich pucharów, do którego turecki zespół zakwalifikuje się w sezonie 2020/2021 lub 2021/2022.

Początkowo była ona zawieszona, ponieważ UEFA dała Trabzonsporowi czas na uporządkowanie spraw finansowych za 2019 rok. Aktualny lider Süper Lig nie spełnił jednak stawianych mu żądań przez UEFA i dlatego powyższa sankcja została uprawomocniona.

Tym samym drużyna, w której występuje Guilherme (znany z występów w Legii Warszawa) nie wystąpi w nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów lub Ligi Europy, ponieważ nic obecnie nie wskazuje na to, aby „Borodowo-Niebiescy” mieli wypaść poza strefę gwarantującą udział w europejskich pucharach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy