Ultrasi PSG stają w obronie Idrissy Gueye’a. „Każdy może wspierać wybrane przez siebie przekonania w sposób, który uzna za stosowny”

Ultrasi PSG stają w obronie Idrissy Gueye’a. „Każdy może wspierać wybrane przez siebie przekonania w sposób, który uzna za stosowny” fot. Christophe Saidi / Sipa / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Collectif Ultras Paris [Twitter]

Idrissa Gueye nie wziął udziału w meczu z Montpellier. Wówczas w Ligue 1 okazywano sprzeciw wobec homofobii. Absencję zawodnika Paris Saint-Germain odebrano jako gest jej poparcia, w efekcie czego spadła na niego duża krytyka. W obronę postanowiła wziąć go grupa kibicowska Collectif Ultras Paris.

Według wersji oficjalnej, to sprawy osobiste wykluczyły defensywnego pomocnika z udziału w poprzedniej kolejce ligowej. Mnóstwo osób nie dało wiary w tego typu tłumaczenia, ponieważ już przed rokiem, a także w 2015 roku nie oglądaliśmy zawodnika, gdy akurat trwała seria spotkań poświęcona walce z homofobią.

Ostatecznie interweniować postanowiła Rada Etyki Francuskiego Związku Piłki Nożnej. Zachęciła ona 32-latka do naprawienia błędu poprzez opublikowanie w mediach społecznościowych specjalnego postu. Tak się jednak nie stało.

Kiedy krytyka narasta, a z różnych stron pojawiają się skrajne opinie, Collectif Ultras Paris, czyli grupa kibicowska PSG, stanęła po stronie piłkarza.

W komunikacie możemy przeczytać, że Senegalczykowi należy się więcej szacunku i nie można zapominać o wolności do wyrażania własnych przekonań.

„Popieramy Idrissę Gueye’a, który w ostatnich dniach był przedmiotem nieproporcjonalnych do sprawy oskarżeń ze strony mediów! Każdy może wspierać wybrane przez siebie przekonania w sposób, który uzna za stosowny. (…)

Idrissa Gueye zawsze zachowywał się w sposób godny naśladowania i zdecydowanie zwalczał wszelkie formy dyskryminacji.

Przed nim inni zawodowi gracze za podobne czyny nie byli tak samo traktowani przez media i polityków. Nadal będziemy walczyć z wszelkimi formami dyskryminacji, jakiekolwiek by one nie były, ale nigdy nie zgodzimy się na to, by człowiek został skazany przez media przed wysłuchaniem jego wersji wydarzeń” – takie słowa pojawiły się w mediach społecznościowych Collectif Ultras Paris.

Wobec zachowania Gueye’a niektórzy zaczęli domagać się od paryżan wystawienia go na sprzedaż już podczas nachodzącego okna transferowego. Taki gest, jak ten grupy kibicowskiej, z pewnością mogą pomóc zmienić położenie reprezentanta Senegalu, który na Parc des Princes występuje od trzech lat.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie Legia Warszawa i Raków Częstochowa mają dla kogo grać. Skauci tych wielkich klubów będą obserwować hit Ekstraklasy Legia Warszawa i Raków Częstochowa mają dla kogo grać. Skauci tych wielkich klubów będą obserwować hit Ekstraklasy Sebastian Szymański rekordowym zakupem? Feyenoord rozbije bank, by pozyskać Polaka Sebastian Szymański rekordowym zakupem? Feyenoord rozbije bank, by pozyskać Polaka Chelsea znów to zrobi? „The Blues” chcą przechwycić wielki cel transferowy Manchesteru United Chelsea znów to zrobi? „The Blues” chcą przechwycić wielki cel transferowy Manchesteru United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy