Venezia na zakupach w Stanach Zjednoczonych. Transfer na ostatniej prostej

Venezia na zakupach w Stanach Zjednoczonych. Transfer na ostatniej prostej
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Fabrizio Romano | Sky Sport Italia

Beniaminek Serie A Venezia FC jest niezwykle aktywny w okienku transferowym i właśnie finalizuje najnowszy transfer - donosi Fabrizio Romano.

Po pozyskaniu pomocnika Tannera Tessmanna, Venezia nie zatrzymuje się i kontynuuje ściąganie talentów z MLS. Gianluca Busio, młody amerykański pomocnik urodzony w 2002 roku i występujący aktualnie w Sportingu Kansas City, wkrótce przeprowadzi się do Włoch.

Busio jest bardzo bliski zostania nowym zawodnikiem ekipy prowadzonej przez Paolo Zanettiego. Porozumienie z amerykańskim klubem zostało zawarte na zasadzie transferu definitywnego w wysokości czterech milionów euro plus bonusy. Piłkarz ma przylecieć do Włoch w przyszłym tygodniu.

Jego nazwisko przywołuje na myśl włoskie korzenie. I rzeczywiście - jego ojciec pochodzi z Brescii. Gianluca ma więc włoski paszport i zna tamtejszy język.

Urodzony 28 maja 2002 roku, Busio kształcił się na Uniwersytecie Północnej Karoliny, gdzie pracuje jego matka. Jego naturalną rolą boiskową jest środkowy pomocnik, ale może także występować jako gracz ofensywny.

W wieku 15 lat i 89 dni został drugim po Freddym Adu najmłodszym zawodnikiem, który podpisał profesjonalny kontrakt z klubem MLS.

W obecnym sezonie Busio wystąpił we wszystkich trzynastu meczach rozegranych przez Sporting Kansas City, który zajmuje obecnie drugie miejsce w Konferencji Zachodniej. W tym czasie pomocnik zdobył dwie bramki i zanotował taką samą liczbę asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy