Tygrys pokazał kły! Vitor Roque z debiutanckim golem poza FC Barceloną [WIDEO]

2024-09-14 06:40:49; Aktualizacja: 4 godziny temu
Tygrys pokazał kły! Vitor Roque z debiutanckim golem poza FC Barceloną [WIDEO] Fot. Eleven Sports
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info | Eleven Sports

Vitor Roque potrzebował dwóch spotkań, aby wpisać się na listę strzelców w nowym klubie. Dzięki niemu Real Betis zapewnił sobie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie LaLigi.

Ekipa z Andaluzji wygrała domowe spotkanie 2-0 i odskoczyła od strefy spadkowej, choć wygrana nie przyszła bez trudu. Trafienia padły niemal w ostatnim kwadransie regulaminowego czasu.

Najpierw w 74. minucie wynik otworzył Abdessamad Ezzalzouli, a autorem postawionej kropki nad „i” okazał się pragnący udowodnić swoją wartość w LaLidze Vitor Roque.

Napastnik wypożyczony z FC Barcelony wziął udział w kontrze po nieudanym wykonaniu rzutu rożnego przez gości. Tym razem zdobywca pierwszej bramki przebiegł pół boiska, aby na końcu oddać strzał. Juan Soriano obronił, ale zrobił to tak nieudolnie, że futbolówkę dobił 19-latek.

W taki oto sposób wychowanek Cruzeiro w domowym debiucie uradował kibiców z Sewilli, przyczyniając się do pierwszego zgarnięcia kompletu punktów w rozgrywkach ligowych.

Wcześniej Roque wyszedł na boisko w barwach „Los Beticos” jeszcze przed przerwą na reprezentacje. Podopieczni Manuela Pellegriniego przegrali z Realem Madryt 0-2.

Jednokrotny reprezentant Brazylii został skreślony przez Hansiego Flicka. Do Betisu trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia z możliwością przedłużenia pobytu do końca sezonu 2025/2026.

W stolicy Katalonii zameldował się ubiegłej zimy po sfinalizowaniu transakcji na kwotę 40 milionów euro.