Vuković ostro na konferencji: W Legii zostaną zawodnicy, którzy zapierd*****

Vuković ostro na konferencji: W Legii zostaną zawodnicy, którzy zapierd***** fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Legia.net

Szkoleniowiec Legii Warszawa, Aleksandar Vuković, wypowiedział się po niedzielnym meczu z Zagłębiem Lubin (2:2).

Legioniści podchodzili do spotkania z „Miedziowymi” ze stratą dwóch punktów do Piasta Gliwice. By myśleć o obronie tytułu mistrzowskiego, wygrywając z Zagłębiem, musieli również liczyć na potknięcie ekipy z województwa śląskiego w meczu z Lechem Poznań. Koniec końców warszawiacy nie zdołali jednak pokonać lubinian, a Piast wygrał z Lechem 1:0 i to on sięgnął po mistrzostwo.

Po ostatnim gwizdku Vuković nie gryzł się w język. Oto fragmenty jego pomeczowej wypowiedzi (za Legia.net):

- Mogę obiecać, że niezależnie od tego, jak długo tu będę, coś dla tego klubu zrobię. Obalę kilka mitów. Zrobię też pewne oczyszczenie, którego potrzebuje ten klub. Potrzebuje tego też trener, kolejni trenerzy… To pozwoli na zwiększenie szans na sukces. Gdy tu trafiłem, było gorzej. Wygrywając, udawało się pewne rzeczy tuszować. Nie wszystko dało się jednak doprowadzić do końca.

- To zespół, który nie ma najlepszej mentalności. Nie interesuje mnie czy ktoś będzie zaskoczony czy zawiedziony. Zrobię wszystko, by trener nie był już zakładnikiem, a mógł być trenerem. Nie będę teraz mówił o nazwiskach, bo przyjdzie na to czas. Zobaczymy, kto wznowi sezon z Legią, a kto będzie grał gdzieś indziej i to będzie pewnego rodzaju moja odpowiedź. Przekonamy się, na kogo mogę liczyć pod kątem wolicjonalnym, kto pokaże wszystko to, co Adam Hloušek, którego żegnamy.

- Nie miałem możliwości zmiany tej decyzji, było za późno. Nie jest jednak zbyt późno na podjęcie innych decyzji, które będą. Odpuściliśmy największego legionistę… Hlouška. On zapierdala. Siedzę w szatni i widzę, wiem to doskonale. Zostaną tu legioniści, których ocenię na legionistów, którzy zapierdalają. Szczerze mówiąc, mam ciut większy ogląd sytuacji od kibica, który to ocenia.

- Nie jest tak, że będę sprowadzał zawodników do klubu. Mogę jednego, drugiego zaproponować, ale będę miał wpływ na to, kto zostanie, a kto nie z tych, co zostaną.

- Nie oczekuję wielkiego zaufania i nie muszę go mieć, ale zrobię coś dla tego klubu i drużyny, niezależnie od tego, jak długo tu będę. W klubie są pewne przemyślenia, w pewnych kwestiach zgadzam się z osobami z klubu. Wiem, kogo absolutnie nie będzie w tej drużynie, jeśli tu zostanę - powiedział Serb, który niedawno związał się nowym kontraktem z Legią.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy