W końcu się udało. Deian Sorescu zagra w Ekstraklasie

W końcu się udało. Deian Sorescu zagra w Ekstraklasie fot. Cristi Dangeorge / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Emanuel Roşu [Twitter]

Dinamo Bukareszt przystało na ostatnią propozycję Rakowa Częstochowa i Rumun trafi do Ekstraklasy - informuje między innymi Emanuel Roşu, ale też rumuńskie media.

Deian Sorescu, który ma za sobą bardzo dobry okres w barwach Dinama Bukareszt, budził zainteresowanie zagranicznych klubów jeszcze latem. Wtedy najgłośniej mówiono o nim w kontekście przenosin do Legii Warszawa i Standardu Liège.

Wtedy jednak strony nie doszły do porozumienia, bo Rumuni okazali się bardzo wymagającymi negocjatorami.

Styczeń przyniósł w tej sprawie nowe rozdanie, a na czoło w wyścigu o sprowadzenie 24-latka wysunął się dość niespodziewanie Raków Częstochowa. Strony prowadziły wzmożone negocjacje i w końcu udało im się znaleźć porozumienie.

Dinamo przyjęło ostatnią ofertę wicemistrzów Polski, która opiewa na 700 tysięcy euro, co uczyni Sorescu najdroższym zawodnikiem w historii klubu. Do dopięcia transakcji pozostały jeszcze testy medyczne, a także kwestia umowy indywidualnej.

Ekipa z Jasnej Góry zaproponowała temu zawodnikowi miesięczne zarobki rzędu 20 tysięcy euro.

Pięciokrotny reprezentant Rumunii rozegrał w tym sezonie w tym sezonie łącznie 20 meczów. W tym czasie strzelił osiem goli i zanotował asystę.

***

Wiadomość o podpisaniu umowy transferowej potwierdza już w rumuńskich mediach prezes Dinama. W najbliższych dniach możemy się więc spodziewać oficjalnego potwierdzenia transakcji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy