2022-11-25 13:10:01; Aktualizacja: 1 rok temu
Wayne Hennessey z brutalnym faulem i czerwoną kartką. Iran wykorzystał szansę! [WIDEO] Fot. TVP 2
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Wayne Hennessey brutalnie sfaulował jednego z reprezentantów Iranu, Mehdiego Taremiego i za co arbiter po analizie VAR ukarał go czerwoną kartką.

Druga kolejka fazy grupowej Mistrzostw Świata w Katarze rozpoczęła się od rywalizacji w grupie B, a naprzeciw siebie stanęły zespoły Walii oraz Iranu. Lepsza okazała się druga z tych ekip, która pokonała rywala w stosunku 2-0.

W związku z tym bliżej awansu do fazy pucharowej jest drużyna Carlosa Queiroza.

W pewnym momencie rezultat zszedł jednak na drugi plan, a wszystko przez sytuację, do której doszło w 85. minucie rywalizacji. Wówczas piłkę delikatnie musnął sobie napastnik Iranu Mehdi Taremi, ale natychmiast doskoczył do niego bramkarz rywala Wayne Hennessey.

Golkiper nie zamierzał przebierać w środkach i staranował swojego przeciwnika. Całe zajście wyglądało brutalnie.

Początkowo sędzia ukarał 35-latka tylko żółtą kartką, ale po analizie VAR zmienił decyzję i dał graczowi Nottingham Forest czerwony „kartonik” i poprosił go o opuszczenie placu gry.

Walia kończyła zatem mecz o jednego mniej i w miejsce Aarona Ramseya na boisku pojawił się bramkarz Danny Ward.

Brak jednego z graczy dał się we znaki, a Iran skorzystał z okazji. Najpierw w dziewiątej minucie doliczonego czasu do siatki trafił Roozbeh Cheshmi, a dwie minuty później rywala dobił Ramin Rezaein.

Dzięki temu podopieczni Carlos Queiroza wysunęli się na drugie miejsce w grupie B. Liderem jest Anglia, która dziś zmierzy się z USA.