2024-10-11 07:30:35; Aktualizacja: 2 godziny temu
Ważna zmiana w turnieju o Superpuchar Hiszpanii. Mecze mogą trwać krócej [OFICJALNIE] Fot. Shutterstock

Decyzją Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) mecze o Superpuchar Hiszpanii od najbliższej edycji odbędą się bez potencjalnych dogrywek.

Ani w dwóch półfinałach, ani w finale piłkarskiej imprezy zaplanowanej w gronie czterech klubów w Arabii Saudyjskiej obserwujący zmagania kibice mogą być absolutnie pewni, że w przypadku remisu sędzia główny nie zarządzi już dodatkowych 30 minut rywalizacji.

Taką modyfikację w czwartek zatwierdziła Komisja Delegatów RFEF, mającą na celu wyeliminowanie dogrywek nie tylko w futbolu męskim, ale też żeńskim.

„Celem jest odciążenie minutami sportowców uczestniczących w zawodach organizowanych przez Królewską Hiszpańską Federację Piłki Nożnej. Związek odpowiada na prośby klubów rywalizujących w turniejach i stara się złagodzić protokoły rozgrywek dla piłkarzy” – czytamy we fragmencie oficjalnego komunikatu.

Od teraz gdy tylko po dwóch połowach spotkanie nie wyłoni zwycięzcy, ten po parominutowej przerwie od ostatniego gwizdka zostanie wyłoniony bezpośrednio po konkursie rzutów karnych.

Pierwsze spotkanie o znalezienie się w finale stoczą Athletic Club (triumfator Pucharu Hiszpanii) oraz FC Barcelona (wicemistrz Hiszpanii). Drugi pojedynek zostanie rozegrany pomiędzy Realem Madryt (mistrzem Hiszpanii) a Mallorcą (finalista Pucharu Hiszpanii).

Wydarzenia wraz z finałem odbędą się w dniach 8-12 stycznia 2025 roku w Rijadzie.