Wieczysta Kraków z porażką na pożegnanie III ligi

2024-06-07 19:34:59; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Wieczysta Kraków z porażką na pożegnanie III ligi Fot. Longfin Media / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Wieczysta Kraków | SKS Star Starachowice

Star Starachowice pokonał na własnym terenie Wieczystą Kraków 2:1 w meczu ostatniej kolejki czwartej grupy III ligi.

W podstawowym składzie ekipy ze stolicy Małopolski zabrakło najbardziej znanych zawodników, takich jak byli reprezentanci Polski Michał Pazdan i Jacek Góralski czy rozstający się z tym zespołem po zakończeniu sezonu były gracz Legii Warszawa Thibault Moulin.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 20. minucie za sprawą Sławomira Dudy. Tuż po zmianie stron zawodnik gości Szymon Rygiel obejrzał czerwoną kartkę. Z kolei w 72. minucie na 2:0 podwyższył wynik Adrian Szynka uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Wieczysta Kraków zdołała jeszcze odpowiedzieć trafieniem Oliwiera Skoczenia w doliczonym czasie gry.

Podopieczni Sławomira Peszki już wcześniej zapewnili sobie awans do II ligi. Ostatecznie zakończyli zmagania z dorobkiem 78 punktów. Z 34 meczów wygrali 25, trzy zremisowali, a sześć przegrali. Strzelili przy tym 99 goli i stracili 35.

Star Starachowice zajął natomiast trzecie miejsce w grupie, mając na koncie 66 punktów. Drugą pozycję zagwarantowała sobie z kolei Siarka Tarnobrzeg, która dzisiaj podejmuje u siebie Świdniczankę Świdnik.

Spadek do IV ligi zaliczą zaś Sokół Sieniawa, Orlęta Radzyń Podlaski, Karpaty Krosno i Unia Tarnów lub Podhale Nowy Targ.