Wielka obietnica Neymara. W lipcu Brazylia rozliczy go z tych słów
2025-12-21 15:32:06; Aktualizacja: 1 godzina temu
Brazylia czeka na triumf w mundialu już od ponad dwóch dekad. „Canarinhos” przystąpią do Mistrzostw Świata 2026, by ponownie sięgnąć po upragniony puchar. W powodzenie tej misji wierzy Neymar. Chociaż nie wiadomo, czy w ogóle zagra na turnieju, obiecał kibicom z Kraju Kawy, że drużyna zrobi wszystko, by zwyciężyć.
Jeszcze na początku XXI wieku Brazylijczycy byli murowanymi faworytami każdego mundialu. Ostatni triumf w tych rozgrywkach zanotowali jednak w 2002 roku. Później nie byli w stanie dojść dalej niż do półfinału.
W pewnym momencie wydawało się, że tym, który pomoże „Canarinhos” w powrocie na szczyt, będzie Neymar. Gwiazdor jednak przegrał z własnym ciałem i obecnie występuje w rodzimej lidze.
Co prawda pomógł Santosowi w utrzymaniu w Série A pomimo kontuzji, ale w reprezentacji nie występuje już od przeszło dwóch lat. Nie wiadomo więc, czy wróci do niej na Mistrzostwa Świata 2026.Popularne
Sam piłkarz dał jasno do zrozumienia, że nie wyobraża sobie innej opcji. Przy okazji wizyty na koncercie Thiaguinho w São Paulo, wyszedł na scenę i złożył wielką obietnicę.
- Zamierzamy dokonać wszystkiego, co możliwe i niemożliwe, żeby przywieźć puchar świata do Brazylii. W lipcu możecie mnie z tego rozliczyć. Hej, Ancelotti, pomóż nam! Jeśli dojdziemy do finału, obiecuję, że strzelę gola - krzyczał do publiczności.
⚠️ Agora! Neymar manda recado para Ancelotti durante show de Thiaguinho, na Tardezinha:
— Noite de Copa (@Noitedecopa) December 21, 2025
“Nós vamos fazer o possível e o impossível para trazer a Copa do Mundo para o Brasil. Em julho vocês podem me cobrar. Alô, Ancelotti, ajuda nós!”
“Se for para a final, eu prometo (gol)!”
🎥… pic.twitter.com/GkQGexYWi8
O tym, czy jego słowa się spełnią, przekonamy się już latem. Piłkarz musi jednak najpierw zadbać o to, by wrócić do reprezentacji. Niedawno Carlo Ancelotti podkreślał, że w tej sprawie wszystko jest w rękach Neymara.









![Rywal już się cieszył z gola... Nieprawdopodobna interwencja Jana Oblaka [WIDEO]](img/photos/113808/170x113/oblak.jpg)
![Co z Polakami? Składy na Villarreal - FC Barcelona [OFICJALNIE]](img/photos/83218/170x113/villarreal-fcbarcelona.jpg)


![Polski mecz w Bundeslidze, trzech naszych na boisku [OFICJALNIE]](img/photos/113640/170x113/kacper-potulski.jpg)


![Fatalne wieści! Zawodnik FC Barcelony z częściowym zerwaniem więzadeł krzyżowych [OFICJALNIE]](img/photos/111782/170x113/hansi-flick.jpg)


![Premier League: Składy na Aston Villa - Manchester United [OFICJALNIE]](img/photos/111848/90x60/matty-cash.jpg)











