Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO]

Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info | Slovan Bratysława

Hitowy pojedynek słowackiej ekstraklasy pomiędzy Spartakiem Trnawa a Slovanem Bratysława został przedwcześnie zakończony z uwagi na wtargnięcie na murawę sympatyków obu zespołów i zainicjowaną przez nich bójkę na murawie.

My w Polsce żyliśmy w niedzielne popołudnie pierwszym w tym sezonie starciem Legii Warszawa z Lechem Poznań. Z kolei na Słowacji nieco wcześniej rozpoczął się równie ważny pojedynek pomiędzy aktualnym liderem tamtejszej Ekstraklasy - Slovanem Bratysława a wiceliderem - Spartakiem Trnawa.

Gospodarzem tego spotkania był drugi z wymienionych zespołów, który przystępował do niego z olbrzymimi nadziejami na pokonanie „Błękitnych” i wyjście na czoło wyścigu o mistrzostwo kraju. Identyczny cel miał obrońca tytułu.

Żaden z wymienionych klubów nie zdołał go jednak zrealizować i to nie przez podział punktów, ale przez przedwczesne zakończenie spotkania z uwagi na skandaliczne zachowanie fanów obu ekip.

Wszystko zaczęło się od wejścia grupy kilkunastu chuliganów Spartaka Trnawa na dach stadionu i wywieszenia transparentu - „Zawsze nad wami” oraz na górną trybunę sektora zajmowanego przez kibiców gości, którzy zostali obrzuceni kamieniami oraz racami.

Ci nie pozostali w związku z tym dłużni i zaczęli owe race odrzucać na murawę oraz w kierunku miejsc zajmowanych przez innych fanów „Białych Aniołów”, a to z kolei doprowadziło najpierw do wtargnięcia na murawę fanatyków gospodarzy, a potem gości oraz bójki pomiędzy oboma obozami.

Sędzia wraz z delegatem oraz służbami nie widzieli szans w zaistniałych okolicznościach na wznowienie rywalizacji i w związku z tym spotkanie zostało definitywne przerwane.

Przedstawiciele słowackiego futbolu podejmą zapewne w niedalekim czasie szereg decyzji odnośnie wydarzeń wokół meczu Spartaka ze Slovanem, które będą wiązać się z surowym ukaraniem obu klubów. Większe konsekwencje czekają zapewne gospodarzy, którzy nie zabezpieczyli spotkania w należyty sposób.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy