Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań

Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań fot. Wisła Kraków
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wisła Kraków

Trener Wisły Kraków Adrián Guľa stwierdził po wyjazdowej klęsce z Lechem Poznań (0:5), że rywal zasłużył na odniesienie takiego okazałego zwycięstwa nad jego zespołem.

„Biała Gwiazda” przystępowała do pojedynku z „Kolejorzem” z nadziejami na przełamanie znakomitej passy rywala, który w trwających rozgrywkach Ekstraklasy nie zaznał jeszcze goryczy porażki.

Ekipa z województwa małopolskiego pokazała swoją grą w początkowym fragmencie spotkania, że może stanowić poważną przeszkodę dla drużyny prowadzonej przez Maciej Skorżę.

Lech Poznań uzyskiwał jednak z każdą upływająca minutą coraz większą przewagę nad przeciwnikiem i finalnie rozgromił go aż 5:0. Rozczarowania takim obrotem spraw nie ukrywał opiekun Wisły Kraków, ale jednocześnie zaznaczył, że zespół z Wielkopolski należycie zapracował sobie na odniesienie zwycięstwa nad jego podopiecznymi.

- Lech Poznań pokazał jakość. Wykorzystał to, czego nam brakowało w tym meczu, czyli jedności i agresji w naszym polu karnym, a także szybkiego kontrataku. Zamienił na bramki niemalże każdą sytuację, które miał. Gospodarze zasłużyli na to zwycięstwo - przyznał Adrián Guľa.

- Myślę, że nasz rywal rozegrał bardzo dobre spotkanie, a my nie pokazaliśmy odpowiedniej intensywności i jakości. Nie tylko w ofensywnie, ale też w defensywie. Mieliśmy gorszy dzień, ale mam nadzieję, że on się nie powtórzy. Liczę na to, że jutro i w następnych dniach pokażemy to, co Wisła prezentowała w poprzednich dwóch czy trzech kolejkach. To, jak grała z Legią, Lechią i Górnikiem Łęczna. Ta drużyna jest wciąż w procesie budowy. Ten wynik jest też dla nas ważną wiedzą pokazującą, w którą stronę iść, aby zrobić progres - dodał słowacki trener.

***

Lech Poznań: Maciej Skorża z apelem do kibiców po rozgromieniu Wisły Kraków

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy