Wisła Kraków: Dlatego Jakub Błaszczykowski nie zagrał przeciwko Zagłębiu Lubin

Wisła Kraków: Dlatego Jakub Błaszczykowski nie zagrał przeciwko Zagłębiu Lubin
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wisła Kraków

Jakub Błaszczykowski doznał lekkiego urazu, który wykluczył go z gry przeciwko Zagłębiu Lubin (3-0).

W poniedziałkowe popołudnie rozegrany został ostatni mecz pierwszej kolejki Ekstraklasy. W nim naprzeciw siebie stanęły jedenastki Wisły Kraków i Zagłębia Lubin.

Lepsi okazali się ci pierwsi, którzy pokonali rywala aż 3-0. Na listę strzelców wpisywali się tego dnia Yaw Yeboah, Jan Kliment oraz Mateusz Młyński.

Zwycięstwo „Białej Gwiazdy” robi wrażenie tym większe, że zespół musiał radzić sobie bez swojego lidera, którym niewątpliwie jest Jakub Błaszczykowski.

Doświadczony skrzydłowy nie znalazł się nawet w kadrze meczowej, a o powodach absencji opowiedział trener Adrián Guľa.

- Kuba Błaszczykowski był poza kadrą, bo nabawił się lekkiego urazu w ostatnim spotkaniu towarzyskim przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała. To na szczęście drobna rzecz. Wczoraj sam powiedział, że nie będzie gotów na sto procent, dlatego woleliśmy nie ryzykować - przyznał Słowak.

Kolejny mecz Wisła Kraków zagra już w sobotę. Wtedy to rywalem będzie Bruk-Bet Termalika Nieciecza. Start punktualnie o 17:30.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Moisés Caicedo nie stawił się na treningu Brighton. Wymusza hitowy transfer Moisés Caicedo nie stawił się na treningu Brighton. Wymusza hitowy transfer Transfery - Relacja na żywo [28/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/01/2023] OFICJALNIE: Yaya Sanogo nie grał w piłkę od 1 lipca 2021 roku. Wreszcie znalazł klub! OFICJALNIE: Yaya Sanogo nie grał w piłkę od 1 lipca 2021 roku. Wreszcie znalazł klub! PSG zdeterminowane. Koncentruje się na hicie transferowym PSG zdeterminowane. Koncentruje się na hicie transferowym Moisés Caicedo zdecydowany na odejście z Brighton. Opublikował oświadczenie z wyjaśnieniami Moisés Caicedo zdecydowany na odejście z Brighton. Opublikował oświadczenie z wyjaśnieniami OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy