Wisła Kraków: Hyballa skreślił piłkarza?! Zmiana przed przerwą w meczu z Górnikiem Zabrze

Źródło: Transfery.info | Wisłaportal

W meczu Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze jeszcze przed przerwą zmieniony został Chuca. Roszada była podyktowana tylko i wyłącznie względami sportowymi.

W piątkowy wieczór doszło do potyczki w ramach rozgrywek Ekstraklasy. W Krakowie naprzeciw siebie stanęły rozpędzona Wisła i Górnik Zabrze.

Choć wydawało się, że spotkanie powinno obfitować w wiele ciekawych akcji, zespoły ostatecznie podzieliły się punktami, a mecz zakończył się wynikiem 0-0.

Tego starcia najlepiej nie będzie wspominał Chuca, dla którego potyczki z zespołem Marcina Brosza wywołują całkowicie skrajne wspomnienia.

To właśnie z tą ekipą Hiszpan debiutował na polskich boiskach. Był to występ wręcz wyśniony, bo pojawił się on na placu gry w ostatnich minutach i strzelił bramkę, dającą „Białej Gwieździe” triumf nad rywalem.

Później jego przygoda z Wisłą była raczej niemrawa. Wychowanek Villarrealu miewał wprawdzie przebłyski, jednak mając na uwadze oczekiwania związane z jego transferem, furory w Ekstraklasie nie zrobił.

23-latek mógł mieć nadzieję, że po zmianach na ławce trenerskiej dostanie drugie życie. Jednak nie skorzystał z tej okazji. Już bowiem w drugim meczu za kadencji Hyballi sprokurował on rzut karny w hitowym starcie z Legią w momencie prowadzenia Wisły, która ostatecznie przegrała. Niemiec nie krył po meczu żalu do zawodnika.

Ostatnimi czasy mogło jednak wydawać się, że relacje na linii Chuca-Hyballa uległy znacznej poprawie i wrócił on do łask sztabu szkoleniowego. Otrzymał szansę, z której jednak niekoniecznie skorzystał.

Najpierw zaprezentował się przeciętnie w Płocku, ale mimo to otrzymał okazję na poprawę z Górnikiem Zabrze, a więc ekipą, która ewidentnie mu leżała.

Pierwsze dwa kwadranse były w jego wykonaniu słabe, dlatego też Niemiec postanowił dać impuls drużynie, zmieniając go w 31. minucie. Na placu gry zastąpił go kontuzjowany do niedawna Gieorgij Żukow.

Po meczu szkoleniowiec odniósł się do całej sprawy.

- Nie byłem zadowolony z jego gry. Miał mało podań, nie zmieniał strony - co było naszym założeniem taktycznym. Inaczej to miało wyglądać. Ponadto dostał żółtą kartkę, a grał bardzo ryzykownie, na granicy faulu - także rękami. Nie chcieliśmy ryzykować gry w dziesiątkę i dlatego zdecydowałem się go wymienić - przyznał na konferencji prasowej Hyballa.

Czy był to ostatni występ Hiszpana w barwach Wisły Kraków? Ciężko w tej chwili domniemywać. Fakty są jednak takie, że Chuca otrzymał od Niemca już drugą szansę i ponownie ją zaprzepaścił.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Radosław Majecki myślał o transferze. Teraz może dostać nagrodę Radosław Majecki myślał o transferze. Teraz może dostać nagrodę Niesmaczny transparent na mistrzowskiej fecie Interu Mediolan. Piłkarz AC Milanu jako... pies na łańcuchu [WIDEO] Niesmaczny transparent na mistrzowskiej fecie Interu Mediolan. Piłkarz AC Milanu jako... pies na łańcuchu [WIDEO] Kibice Lecha Poznań nie wytrzymali! „Gdzie jest Rumak?” Kibice Lecha Poznań nie wytrzymali! „Gdzie jest Rumak?” Xavi nie pozwoli na jego odejście?! „Jest dla mnie kluczowym graczem” Xavi nie pozwoli na jego odejście?! „Jest dla mnie kluczowym graczem” Maciej Rosołek po golu ze Stalą Mielec. Są podziękowania Maciej Rosołek po golu ze Stalą Mielec. Są podziękowania Arkadiusz Milik ma jasny plan na przyszłość Arkadiusz Milik ma jasny plan na przyszłość Gonçalo Feio zadowolony z nietypowego wyboru.  „Wykonał swoją rolę bardzo dobrze” Gonçalo Feio zadowolony z nietypowego wyboru. „Wykonał swoją rolę bardzo dobrze”