Wisła Kraków przegrywa hit pierwszej ligi [WIDEO]

Wisła Kraków przegrywa hit pierwszej ligi [WIDEO] fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak
Źródło: Transfery.info | Twitter

Wisła Kraków przegrała na własnym stadionie 0:1 z GKS-em Tychy w hitowym starciu 21. kolejki pierwszej ligi.

Pojedynek pomiędzy czwartą w tabeli Wisłą Kraków, a drugim GKS-em Tychy zwiastował nam sporo walki oraz emocji.

Piłkarze z Krakowa od samego początku posiadali zdecydowaną przewagę własnego stadionu, na którym ostatnią porażkę zanotowali ponad sześciu miesięcy temu.

Pierwsza odsłona spotkania była jednak w ich wykonaniu bardzo rozczarowująca, co wywołało sporą frustrację wśród sympatyków „Białej Gwiazdy”.

W 19. minucie spotkania wyśmienitą okazję zmarnował piłkarz Wisły Kraków Miki Villar, a jak wiadomo, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.

Nie inaczej było w tym przypadku, kiedy dwie minuty później GKS Tychy wyszedł na prowadzenie za sprawą Juliusa Ertlthalera.

Austriak będąc na granicy linii spalonego wpakował piłkę do siatki głową. Cała akcja musiała zostać jeszcze przeanalizowana przez VAR, który ostatecznie uznał ją za prawidłową.

Po przerwie podopieczni Alberta Rude ruszyli do odrabiania strat, lecz wychodziło im to równie nieudolnie jak i w pierwszej połowie.

Swoje sytuacje zmarnowali choćby Norbert Wojtuszek, Goku Román czy też Ángel Baena.

Tyszanie przez większość czasu bardzo mądrze bronili, a ofensywne podboje „Białej Gwiazdy” przypominały bicie głową w mur.

Ostatecznie rezultat tego pojedynku nie uległ już zmianie, a zespół prowadzony przez trenera Dariusza Banasika dzięki trzem punktom wskoczył na pozycje lidera pierwszej ligi.

Dla krakowskiej Wisły była to piąta ligowa porażka w obecnym sezonie.

Na ten moment wiślacy plasują się na czwartej lokacie w tabeli pierwszej ligi, a za ich plecami czyha Miedź Legnica oraz Motor Lublin z zaledwie dwoma punktami mniej, oraz zaległymi spotkaniami w zanadrzu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy